Mads Schulz Jørgensen
Holbæk Cykelsport
Resultat

8 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance 1. Etape 2. års (U17)
Omgange 8
Samlet tid 1:54:58,00
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 60,04 km
Distance (omgang) 7,51 km
Gennemsnit omgang 14:22,25
31,33 km/t
Hurtigste omgang 10:59,16
40,99 km/t
Langsomste omgang 26:49,00
16,79 km/t
Deltager (#136)
Mads Schulz Jørgensen
Holbæk Cykelsport
Danmark
Mand, 15 år (16 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 11:48,28 38,15 km/t 11:48,28 2 12:06:48
Omgang 2 10:59,16 40,99 km/t 22:47,44 9 12:17:47
Omgang 3 11:18,21 39,84 km/t 34:05,66 13 12:29:05
Omgang 4 12:04,26 37,30 km/t 46:09,92 21 12:41:09
Omgang 5 11:27,36 39,31 km/t 57:37,28 17 12:52:37
Omgang 6 11:33,39 38,96 km/t 1:09:10,68 14 13:04:10
Omgang 7 18:58,31 23,74 km/t 1:28:09,00 23 13:23:09
Omgang 8 26:49,00 16,79 km/t 1:54:58,00 26 13:49:58
 
Omgangstider
Andre resultater for Mads Schulz
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Grand Prix Ejner Hessel & Segafredo 202212,4 KM52:11:06,60
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC23 KM152:07:45
Cyklecross Cup afd. 4 // Skrænten CC & JC Cykelklub-111:04:00
Fri Bike Shop - Sønderborg8,6 KM292:19:02
Tønder ACR - Hydro løbet 202127,6 KM172:35:09
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb10,8 KM291:49:05
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC15,1 KM3920:57,03
Nybolig Hvidovre - Gadeløb 20212 KM641:09,76
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart)12 KM917:35,23
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb15,6 KM52:17:49
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat15,6 KM625:24:23
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM221:32:57
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM811:18:11
Randers Bike Week 2021 #1 TT10,6 KM4415:26
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 202114 KM231:39:22,12
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 20219,4 KM41:40:22,75
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup25,5 KM111:56:39
CK Nordsjælland Linjeløb 202110,5 KM111:34:20,58
Slagelseløbet 202128,32 KM151:22:24,98
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP23,8 KM151:48:00
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP14,4 KM81:57:35
Youth Tour RCR & TCR10,55 KM51:22:56,99
Youth Tour RCR & TCR1,63 KM1143:13,61
Youth Tour RCR & TCR14,5 KM2122:38,06
State Energy Race 2021 presented by OCC13,5 KM171:42:14,55
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.27,4 KM271:21:04,32
Cyklecross Cup afd. 1 / Holbæk CS2,5 KM546:28
Horsens AC - 20201 KM1041:42
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM181:15:53
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM222:03:04
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM531:34:32
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM351:03:06
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM7317:14
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb11,3 KM271:12:56
DM B&U - TT - Esbjerg13,9 KM3923:08,86
Randers Bike Week #415,5 KM41:20:18
Randers Bike Week #415,5 KM41:20:18
Randers Bike Week #312,4 KM151:02:53
Randers Bike Week #312,4 KM151:02:53
Randers Bike Week #25,7 KM51:14:31
Randers Bike Week #25,7 KM51:14:31
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM198:33
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM198:33
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 28,5 KM959:56
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 412,2 KM251:05:54
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM111:14:31
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM1255:32
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd13,1 KM81:03:47
DM / Cycling Odense CykleCros2600 Meter150:05
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM757:22
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)10,5 KM1553:16
Randers Bike Week #44,2 KM1054:53
Randers Bike Week #44,2 KM1054:53
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM113:55:17
Randers Bike Week #312,4 KM121:07:20
Randers Bike Week #312,4 KM121:07:20
Randers Bike Week #215,5 KM141:27:18
Randers Bike Week #215,5 KM141:27:18
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM1725:46
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM1625:46
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM141:17:36
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 13,97 KM1423:18
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 8,5 KM1158:05
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM171:15:04
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,2 KM191:02:57
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM131:20:51
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM171:09:20
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM71:11:17
3 Dage i Nord - #1 Hjørring13,1 KM61:14:01
Tidtagning ved DCU Distrikt Sjælland. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: srstorm@email.dk