Mads Nadhazi Almstrup
Team Vifra Kvickly Odder Junior
Resultat

10 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance 1. Etape 2.års (U19)
Omgange 10
Samlet tid 1:58:56,91
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 75,05 km
Distance (omgang) 7,51 km
Gennemsnit omgang 11:53,69
37,86 km/t
Hurtigste omgang 10:30,39
42,86 km/t
Langsomste omgang 13:37,54
33,05 km/t
Deltager (#74)
Mads Nadhazi Almstrup
Team Vifra Kvickly Odder Junior
Danmark
Mand, 17 år (19 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 10:54,13 41,30 km/t 10:54,13 2 15:54:54
Omgang 2 11:00,09 40,93 km/t 21:54,23 37 16:05:54
Omgang 3 11:31,03 39,10 km/t 33:25,23 6 16:17:25
Omgang 4 10:39,83 42,23 km/t 44:05,07 14 16:28:05
Omgang 5 10:30,39 42,86 km/t 54:35,47 17 16:38:35
Omgang 6 12:06,91 37,17 km/t 1:06:42,38 33 16:50:42
Omgang 7 13:06,54 34,35 km/t 1:19:48,93 33 17:03:48
Omgang 8 12:30,74 35,99 km/t 1:32:19,67 33 17:16:19
Omgang 9 12:59,69 34,65 km/t 1:45:19,36 32 17:29:19
Omgang 10 13:37,54 33,05 km/t 1:58:56,91 34 17:42:56
 
Omgangstider
Andre resultater for Mads Nadhazi
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Vejle CK 202113 KM232:46:30
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat15,6 KM647:31:48
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM923:17:09
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM6658:54
Randers Bike Week 2021 #1 TT10,6 KM10715:47
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club23 KM313:09:05
CK Djurs 202111,8 KM292:51:39
Youth Tour RCR & TCR10,55 KM281:52:37,60
Youth Tour RCR & TCR1,63 KM3350:18,01
Youth Tour RCR & TCR14,5 KM3522:21,31
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.27,4 KM292:46:46,39
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb4,1 KM291:58:17
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport 23,1 KM452:54:08
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM242:22:26
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-28Startet, ej gennemført
DM Elite Linjeløb Fyn 202011,7 KM392:04:59
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM462:41:51
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM491:09:37
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM471:09:37
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM5117:06
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM262:19:07
Hobro løbet 201925,3 KM262:03:02
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM352:14:50
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM5517:16
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM5517:16
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM261:48:46
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM302:17:22
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM231:52:57
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM152:43:25
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM232:06:56
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM461:56:50
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM501:41:50
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM292:17:20
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM392:14:35
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM292:28:10
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM471:52:36
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM662:16:33
CK Djurs 201819,7 KM222:18:25
Randers - Tornado Cup (DCU)9 KM331:54:10
Tidtagning ved DCU Distrikt Sjælland. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: srstorm@email.dk