Lucas Maarfelt Toftemark
Bach Advokater - FRB Optik - CEC Junior
Resultat

10 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance 1. Etape 1.års (U19)
Omgange 10
Samlet tid 1:51:55,83
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 75,05 km
Distance (omgang) 7,51 km
Gennemsnit omgang 11:11,58
40,23 km/t
Hurtigste omgang 10:33,89
42,62 km/t
Langsomste omgang 12:25,47
36,24 km/t
Deltager (#55)
Lucas Maarfelt Toftemark
Bach Advokater - FRB Optik - CEC Junior
Danmark
Mand, 16 år (18 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 12:04,89 37,27 km/t 12:04,89 28 13:56:04
Omgang 2 11:29,50 39,18 km/t 23:34,40 13 14:07:34
Omgang 3 10:52,23 41,42 km/t 34:26,63 2 14:18:26
Omgang 4 10:36,01 42,48 km/t 45:02,65 12 14:29:02
Omgang 5 12:25,47 36,24 km/t 57:28,12 16 14:41:28
Omgang 6 11:00,03 40,93 km/t 1:08:28,16 14 14:52:28
Omgang 7 10:33,89 42,62 km/t 1:19:02,06 16 15:03:02
Omgang 8 10:53,12 41,37 km/t 1:29:55,19 4 15:13:55
Omgang 9 10:45,44 41,86 km/t 1:40:40,63 24 15:24:40
Omgang 10 11:15,19 40,01 km/t 1:51:55,83 25 15:35:55
 
Omgangstider
Andre resultater for Lucas Maarfelt
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb15,6 KM222:42:37
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point15,6 KM56:42:58
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb12,4 KM392:44:50
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium4,2 KM241:01:54
Randers Bike Week 2022 #1 TT10,6 KM413:37
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb15,7 KM762:21:41
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart12,4 KM1816:59,32
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb1,7 KM6541:10
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb19,3 KM551:56:11
Ordrup CC Linjeløb 202219,3 KM82:47:59,29
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring 14 KM32:19:38,85
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg17,9 KM252:32:34
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy15 KM402:03:51
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring21,4 KM112:39:10
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart)26 KM634:33,20
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club23 KM82:50:16
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 202119,2 KM253:05:18,17
Fri Bike Shop - Sønderborg8,6 KM372:19:58
Tønder ACR - Hydro løbet 202127,6 KM392:35:17
Hillerød CC Grand Prix 202113,4 KM142:17:03,29
GripGrab Grand Prix 2021 - Nørrebro ck2 KM1658:47,71
Nybolig Hvidovre - Gadeløb 20212 KM954:20,79
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart)26 KM834:30,31
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb15,6 KM44:16:20
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat15,6 KM46:38:56
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM92:40:32
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM3958:15
Randers Bike Week 2021 #1 TT10,6 KM713:43
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 202114 KM32:14:45,03
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give29,4 KM2139:59
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 20219,4 KM52:22:39,41
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup25,5 KM373:21:12
Slagelseløbet 202128,32 KM352:45:04,17
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP12 KM402:34:38
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP14,4 KM212:55:08
ABC Linjeløb 202117,6 KM422:34:13,03
Youth Tour RCR & TCR1,63 KM2349:58,22
Youth Tour RCR & TCR14,5 KM1620:12,69
Grand Prix Alsønderup 2020, CC Hillerød13,2 KM62:01:00
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport 23,1 KM181:57:14
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM202:03:00
Alfa Laval Løbet Nakskov SJM TT 202015 KM521:57
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM452:08:24
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM415:01:38
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM571:34:36
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM371:03:18
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM2315:20
Tidtagning ved DCU Distrikt Sjælland. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: srstorm@email.dk