Frederik Davidsen
Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior
Resultat

10 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance 1. Etape 2.års (U19)
Omgange 10
Samlet tid 1:47:25,76
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 75,05 km
Distance (omgang) 7,51 km
Gennemsnit omgang 10:44,57
41,92 km/t
Hurtigste omgang 10:16,87
43,80 km/t
Langsomste omgang 11:38,28
38,69 km/t
Deltager (#2)
Frederik Davidsen
Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior
Danmark
Mand, 17 år (18 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 10:55,50 41,22 km/t 10:55,50 34 15:54:55
Omgang 2 10:52,27 41,42 km/t 21:47,78 16 16:05:47
Omgang 3 11:38,28 38,69 km/t 33:26,06 26 16:17:26
Omgang 4 10:39,88 42,22 km/t 44:05,94 19 16:28:05
Omgang 5 10:29,84 42,90 km/t 54:35,78 23 16:38:35
Omgang 6 10:52,58 41,40 km/t 1:05:28,37 13 16:49:28
Omgang 7 10:26,05 43,16 km/t 1:15:54,43 14 16:59:54
Omgang 8 10:39,07 42,28 km/t 1:26:33,50 19 17:10:33
Omgang 9 10:35,38 42,52 km/t 1:37:08,89 23 17:21:08
Omgang 10 10:16,87 43,80 km/t 1:47:25,76 17 17:31:25
 
Omgangstider
Andre resultater for Frederik
ArrangementDistancePlaceringNettotid
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM121:52:14
3 Dage i Nord - #2 Thy15 KM82:09:26
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 202119,2 KM233:00:56,98
Tønder ACR - Hydro løbet 202127,6 KM132:35:09
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 202111,1 KM122:48:38,34
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart)26 KM2037:33,73
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg23,9 KM232:56:55
DM i linjeløb U19-herrer 2021 - Give132,5 KM163:19:49
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give29,4 KM4841:49
Youth Tour RCR & TCR10,55 KM201:52:20,97
Youth Tour RCR & TCR1,63 KM2847:13,55
Youth Tour RCR & TCR14,5 KM2420:27,47
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.27,4 KM222:44:28,99
ABC / PI 202011 KM132:04:33
Grand Prix Alsønderup 2020, CC Hillerød13,2 KM122:13:40
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport 23,1 KM322:44:53
Elite DM TT 2020, Slagelse CR22 KM3630:27,03
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM161:35:31
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM482:40:01
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-928:46
DM Elite Linjeløb Fyn 202011,7 KM332:27:11
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM132:48:39
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM126:33:22
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM132:29:41
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM161:00:22
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM161:00:22
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM2114:40
Tidtagning ved DCU Distrikt Sjælland. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: srstorm@email.dk