Magnus Machholdt
Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior
Resultat

10 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance 1. Etape 2.års (U19)
Omgange 10
Samlet tid 1:47:25,70
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 75,05 km
Distance (omgang) 7,51 km
Gennemsnit omgang 10:44,57
41,92 km/t
Hurtigste omgang 10:16,22
43,84 km/t
Langsomste omgang 11:37,64
38,73 km/t
Deltager (#3)
Magnus Machholdt
Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior
Danmark
Mand, 18 år (19 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 10:54,50 41,28 km/t 10:54,50 10 15:54:54
Omgang 2 10:53,13 41,37 km/t 21:47,64 14 16:05:47
Omgang 3 11:37,64 38,73 km/t 33:25,29 7 16:17:25
Omgang 4 10:39,56 42,24 km/t 44:04,85 11 16:28:04
Omgang 5 10:30,66 42,84 km/t 54:35,51 18 16:38:35
Omgang 6 10:53,46 41,35 km/t 1:05:28,98 22 16:49:28
Omgang 7 10:26,38 43,13 km/t 1:15:55,36 20 16:59:55
Omgang 8 10:44,61 41,91 km/t 1:26:39,97 27 17:10:39
Omgang 9 10:29,50 42,92 km/t 1:37:09,48 27 17:21:09
Omgang 10 10:16,22 43,84 km/t 1:47:25,70 15 17:31:25
 
Omgangstider
Andre resultater for Magnus
ArrangementDistancePlaceringNettotid
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM61:52:14
3 Dage i Nord - #2 Thy15 KM32:08:48
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet27 KM1038:49
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 202119,2 KM243:00:57,83
Fri Bike Shop - Sønderborg8,6 KM212:18:53
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 202111,1 KM62:42:28,54
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart)26 KM1435:52,46
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg23,9 KM192:52:36
DM i linjeløb U19-herrer 2021 - Give132,5 KM93:19:44
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give29,4 KM4941:49
ABC Linjeløb 202117,6 KM222:32:05,65
Youth Tour RCR & TCR10,55 KM291:52:40,67
Youth Tour RCR & TCR1,63 KM1447:13,55
Youth Tour RCR & TCR14,5 KM2921:07,82
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.27,4 KM202:44:28,59
ABC / PI 202011 KM312:04:46
Grand Prix Alsønderup 2020, CC Hillerød13,2 KM22:10:54
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport 23,1 KM222:44:53
Elite DM TT 2020, Slagelse CR22 KM4731:16,32
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM352:30:16
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser14,4 KM212:07:36
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-2730:14
DM Elite Linjeløb Fyn 202011,7 KM252:26:45
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM442:40:02
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM361:06:04
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM341:06:04
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM4015:24
Tidtagning ved DCU Distrikt Sjælland. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: srstorm@email.dk