Magnus Machholdt
Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior
Resultat

7 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance 4 etape 2.års(U19)
Omgange 7
Samlet tid 1:52:40,67
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 73,85 km
Distance (omgang) 10,55 km
Gennemsnit omgang 16:05,81
39,32 km/t
Hurtigste omgang 14:52,48
42,56 km/t
Langsomste omgang 17:12,17
36,80 km/t
Deltager (#3)
Magnus Machholdt
Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior
Danmark
Mand, 18 år (19 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 16:09,68 39,17 km/t 16:09,68 30 14:33:09
Omgang 2 16:07,62 39,25 km/t 32:17,30 10 14:49:17
Omgang 3 16:50,52 37,58 km/t 49:07,83 9 15:06:07
Omgang 4 15:35,01 40,62 km/t 1:04:42,84 29 15:21:42
Omgang 5 17:12,17 36,80 km/t 1:21:55,01 32 15:38:55
Omgang 6 15:53,16 39,85 km/t 1:37:48,18 31 15:54:48
Omgang 7 14:52,48 42,56 km/t 1:52:40,67 29 16:09:40
 
Omgangstider
Andre resultater for Magnus
ArrangementDistancePlaceringNettotid
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM61:52:14
3 Dage i Nord - #2 Thy15 KM32:08:48
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet27 KM1038:49
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 202119,2 KM243:00:57,83
Fri Bike Shop - Sønderborg8,6 KM212:18:53
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 202111,1 KM62:42:28,54
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart)26 KM1435:52,46
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg23,9 KM192:52:36
DM i linjeløb U19-herrer 2021 - Give132,5 KM93:19:44
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give29,4 KM4941:49
ABC Linjeløb 202117,6 KM222:32:05,65
Youth Tour RCR & TCR1,63 KM1447:13,55
Youth Tour RCR & TCR14,5 KM2921:07,82
Youth Tour RCR & TCR7,51 KM151:47:25,11
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.27,4 KM202:44:28,59
ABC / PI 202011 KM312:04:46
Grand Prix Alsønderup 2020, CC Hillerød13,2 KM22:10:54
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport 23,1 KM222:44:53
Elite DM TT 2020, Slagelse CR22 KM4731:16,32
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM352:30:16
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser14,4 KM212:07:36
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-2730:14
DM Elite Linjeløb Fyn 202011,7 KM252:26:45
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM442:40:02
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM361:06:04
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM341:06:04
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM4015:24
Tidtagning ved DCU Distrikt Sjælland. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: srstorm@email.dk