Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master

Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master

Results

Peter Asbjørn Hansen
Team Herning CK Elite
Resultat

21 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 21
Samlet tid 44:42
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 5 af 22
Mænd 5 af 22
Point
Point 8
Detaljer
Distance i alt 21 km
Distance (omgang) 1 km
Gennemsnit omgang 2:01
29,71 km/t
Hurtigste omgang 1:53
31,83 km/t
Langsomste omgang 2:16
26,30 km/t
Deltager (#2)
Peter Asbjørn Hansen
Team Herning CK Elite
Danmark
Mand, 19 år (20 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 0 2:18 2:18 8 12:32:18
Omgang 1 1:58 30,31 km/t 4:16 6 12:34:16
Omgang 2 1:55 31,19 km/t 6:12 13 12:36:12
Omgang 3 2:04 29,02 km/t 8:16 11 12:38:16
Omgang 4 2:01 29,65 km/t 10:17 13 12:40:17
Omgang 5 1:55 31,15 km/t 12:13 4 12:42:13
Omgang 6 2:04 28,81 km/t 14:18 8 12:44:18
Omgang 7 2:01 29,55 km/t 16:20 5 12:46:20
Omgang 8 2:05 28,72 km/t 18:25 13 12:48:25
Omgang 9 1:59 30,24 km/t 20:24 13 12:50:24
Omgang 10 1:54 31,39 km/t 22:19 10 12:52:19
Omgang 11 2:06 28,49 km/t 24:25 3 12:54:25
Omgang 12 2:16 26,30 km/t 26:42 17 12:56:42
Omgang 13 2:03 29,26 km/t 28:45 3 12:58:45
Omgang 14 2:04 28,98 km/t 30:49 2 13:00:49
Omgang 15 2:00 29,84 km/t 32:50 2 13:02:50
Omgang 16 2:05 28,71 km/t 34:55 17 13:04:55
Omgang 17 2:00 29,94 km/t 36:56 16 13:06:56
Omgang 18 1:57 30,69 km/t 38:53 12 13:08:53
Omgang 19 1:58 30,31 km/t 40:52 8 13:10:52
Omgang 20 1:57 30,63 km/t 42:49 8 13:12:49
Omgang 21 1:53 31,83 km/t 44:42 4 13:14:42
 
Omgangstider
Andre resultater for Peter Asbjørn
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club9,07 KM612:54:41
Hobro løbet 202214,4 KM253:18:53
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC23 KM622:53:15
Visit Vejle løbet 202213 KM183:12:28
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg17,9 KM852:46:52
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring153,6 KM703:40:32
Agro Top løb 2022 - Skive130,4 KM12:33:29
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart)26 KM1233:17,98
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club23 KM143:14:39
U23 DM TT // Sydkysten Cycling 2021-1740:56
Hobro løbet 202114,4 KM482:46:31
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT13,7 KM135:16,54
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 202115 KM132:38:11
Fredericia CC 20219 KM42:26:39
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart)26 KM133:10,93
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT11,26 KM129:16
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM273:19:46
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM281:05:39
Randers Bike Week 2021 #1 TT10,6 KM113:30
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM617:32,99
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM711:21:57
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4186 KM654:48:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 367,5 KM671:52:28
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2186 KM564:37:48
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM154:36,49
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give47,8 KM461:08:28
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup25,5 KM62:32:42
CK Nordsjælland Linjeløb 202110,5 KM181:59:46,13
Slagelseløbet 202128,32 KM192:45:42,53
CK Djurs 202111,8 KM122:11:36
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP23,8 KM72:47:11
Frederikshøj Windowmaster løbet 202112,2 KM102:38:52
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI 17,3 KM212:26:24,62
State Energy Race 2021 presented by OCC13,5 KM122:15:29,07
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.27,4 KM192:34:26,64
Cross Odense 6. dec. 2020.2,65 KM191:03:59
Party Prijs – AftenCross – lørdag2,3 KM141:04:29
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM212:22:26
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM122:50:43
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM12:30:40
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT26,4 KM334:58,90
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM134:06,07
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM212:53:28
Randers Bike Week #312,4 KM392:44:07
Randers Bike Week #215,4 KM453:37:45
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM152:43:59
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM142:50:44
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup2,3 KM3355:20
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM171:54:59
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM211:41:12
XCO UCI C1 Kolding Race Day's p/b SRAM 2018-171:08:25
Shimano Ligaen 2018 - #3 Varde5,75 KM251:11:22
FACADE PARTNER MTB RACE 2018 @ MTBLiga #3 Varde4,75 KM4938:05
Shimano Ligaen 2018 - #2 Silkeborg5 KM4032:32
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM361:51:00
MTBRanders XCM DM 201825 KM41:06:45
Shimano Ligaen 2018 - #1 Mors5,9 KM4133:20
DCU MTB XCO Racing Kolding4,3 KM101:00:42
DCU MTB XCO 7130+5,2 KM71:02:55
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #5 Vejle C14,8 KM201:21:57
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #4 Silkeborg C15 KM81:07:02
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #3 Varde6 KM2757:44
Marselisborg MTB Marathon 201732,2 KM31:31:14
MCV MTB Klassikeren 201646 KM152:00:37
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk