De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat
2 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U11 |
Omgange | 2 |
Samlet tid | 35:10 |
Point | 100 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:32:00 |
Dato | 30. maj 2021 |
Detaljer
Distance i alt | 9 km |
Distance (omgang) | 4,5 km |
Gennemsnit omgang | 17:35 15,35 km/t |
Hurtigste omgang | 16:56 15,94 km/t |
Langsomste omgang | 18:14 14,81 km/t |
UCI Point |
Deltager (#1807)
Kalle Ennemark Høiriis | |
Solbjerg IF MTB | |
Danmark | |
9 år (12 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 16:56 | 15,94 km/t | 16:56 | 6 | 09:48:56 | |||
Omgang 2 | 18:14 | 14,81 km/t | 35:10 | 6 | 10:07:10 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Kalle Ennemark
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
DM i cykelcross 2024 - Holbæk | 14-01-2024 | 2,7 KM | 3 | 6 omgange | 39:21 | 24,69 km/t | 2:25 min/km |
Challenge cross-cup Finale - Kalundborg | 07-01-2024 | - | 1 | 2 omgange | 27:59 | 0,00 km/t | - min/km |
JYSK-FYNSK MESTERSKAB CROSS - Skive | 26-11-2023 | 2400 Meter | 2 | 7 omgange | 35:41 | 28,24 km/t | 2:07 min/km |
Challenge Cross Cup afd. 6 - Skive Cykle Klub | 25-11-2023 | 2500 Meter | 2 | 6 omgange | 32:51 | 27,39 km/t | 2:11 min/km |
Challenge cross-cup 5. afdeling - Erling Hansen’s cross mindeløb | 19-11-2023 | - | 1 | 2 omgange | 23:02 | 0,00 km/t | - min/km |
Challenge cross-cup 4. afdeling - ABC | 18-11-2023 | - | 1 | 5 omgange | 50:00 | 0,00 km/t | - min/km |
Challenge cross-cup 3. afdeling - Odense | 12-11-2023 | 2500 Meter | 3 | 4 omgange | 31:37 | 18,97 km/t | 3:09 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 29-10-2023 | 1,5 KM | 2 | 3 omgange | 39:07 | 6,90 km/t | 8:41 min/km |
Party Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 28-10-2023 | 1,5 KM | 2 | 4 omgange | 38:42 | 9,30 km/t | 6:27 min/km |
KidsLiga 2023 #5 Viborg | 08-10-2023 | 2,5 KM | 3 | 5 omgange | 48:29 | 15,46 km/t | 3:52 min/km |
KidsLiga 2023 #4 Solbjerg | 30-09-2023 | 2,5 KM | 2 | 10 omgange | 43:31 | 34,46 km/t | 1:44 min/km |
Shimano MTB Liga #6 - DMK C2 | 24-09-2023 | 4,2 KM | 6 | 3 omgange | 40:35 | 18,63 km/t | 3:13 min/km |
Shimano MTB Liga #5 - Vejle C1 | 17-09-2023 | 4,2 KM | 8 | 4 omgange | 41:24 | 24,35 km/t | 2:27 min/km |
KidsLiga 2023 #3 Silkeborg | 26-08-2023 | 2,5 KM | 4 | 4 omgange | 41:28 | 14,47 km/t | 4:08 min/km |
Shimano MTB Liga #4 - Sorø C2 | 20-08-2023 | 4 KM | 7 | 2 omgange | 32:45 | 14,65 km/t | 4:05 min/km |
Aarhus MTB - DCU XCO løb (J/F mesterskab) | 13-08-2023 | 4,6 KM | 7 | 3 omgange | 47:04 | 17,59 km/t | 3:24 min/km |
Shimano MTB Liga #3- Varde C2 | 11-06-2023 | 3 KM | 7 | 5 omgange | 54:38 | 16,47 km/t | 3:38 min/km |
KidsLiga 2023 #2 Aarhus | 03-06-2023 | 2,5 KM | 3 | 5 omgange | 47:38 | 15,74 km/t | 3:48 min/km |
XCC (Short track) MTB DM 2023 - Aalborg MTB | 28-05-2023 | 1,1 KM | 5 | 10 omgange | 26:23 | 25,01 km/t | 2:23 min/km |
XCO MTB DM 2023 - Aalborg MTB | 27-05-2023 | 4,2 KM | 5 | 6 omgange | 51:10 | 29,54 km/t | 2:01 min/km |
Shimano MTB Liga #2 - Roskilde C2 | 14-05-2023 | 3,8 KM | 9 | 3 omgange | 40:14 | 17,00 km/t | 3:31 min/km |
Shimano MTB Liga #1 - Randers C1 | 30-04-2023 | 2,65 KM | 7 | 4 omgange | 45:23 | 14,01 km/t | 4:16 min/km |
KidsLiga 2023 #1 Hammel | 20-04-2023 | 2,5 KM | 4 | 6 omgange | 42:29 | 21,18 km/t | 2:49 min/km |
MTB KOLDING - DCU XCO løb 2023 | 16-04-2023 | 1,5 KM | 6 | 6 omgange | 45:09 | 11,96 km/t | 5:01 min/km |
JYSK-FYNSK MESTERSKAB CROSS - Skive | 11-12-2022 | 1500 Meter | 4 | 4 omgange | 26:45 | 13,46 km/t | 4:27 min/km |
CX - Næstved BC | 20-11-2022 | - | 2 | 3 omgange | 32:08 | 0,00 km/t | - min/km |
CX - Amager Cykle Ring | 19-11-2022 | - | 6 | 5 omgange | 34:45 | 0,00 km/t | - min/km |
4 afdeling CX Cup 22/23 - Cykling Odense | 06-11-2022 | 2500 Meter | 4 | 5 omgange | 39:45 | 18,86 km/t | 3:10 min/km |
Grote Prijs - Cross Cup #3 - CK Aarhus | 30-10-2022 | 1500 Meter | 4 | 6 omgange | 39:36 | 13,63 km/t | 4:24 min/km |
Party Prijs * AftenCross * Cross Cup #2 - CK Aarhus | 29-10-2022 | 1500 Meter | 3 | 6 omgange | 36:21 | 14,85 km/t | 4:02 min/km |
KidsLiga 2022 | 09-10-2022 | 2,5 KM | 1 | 5 omgange | 42:06 | 17,81 km/t | 3:22 min/km |
KidsLiga 2022 | 09-10-2022 | 2 KM | 1 | 3 omgange | 36:40 | 9,82 km/t | 6:06 min/km |
KidsLiga 2022 | 09-10-2022 | - | 1 | 5 omgange | 42:43 | 0,00 km/t | - min/km |
Shimano MTB Liga #6 - DMK C2 | 11-09-2022 | 4,2 KM | 2 | 2 omgange | 26:41 | 18,88 km/t | 3:10 min/km |
KidsLiga 2022 | 03-09-2022 | 2 KM | 1 | 5 omgange | 41:26 | 14,48 km/t | 4:08 min/km |
Aarhus MTB - DCU XCO løb (J/F mesterskab) | 28-08-2022 | 4,6 KM | 2 | 2 omgange | 36:05 | 15,30 km/t | 3:55 min/km |
XCC (Short Track) MTB DM 2022 - Rold | 26-06-2022 | 1,1 KM | 2 | 5 omgange | 21:43 | 15,19 km/t | 3:57 min/km |
XCO MTB DM 2022 - Rold | 25-06-2022 | 4,2 KM | 2 | 2 omgange | 27:39 | 18,22 km/t | 3:17 min/km |
Shimano MTB Liga #4 - Varde C2 | 12-06-2022 | 4,2 KM | 3 | 2 omgange | 34:29 | 14,61 km/t | 4:06 min/km |
Shimano MTB Liga #3 - Randers C1 | 05-06-2022 | 2,65 KM | 3 | 3 omgange | 35:09 | 13,57 km/t | 4:25 min/km |
Shimano MTB Liga #2 - Roskilde C2 | 15-05-2022 | 3,8 KM | 3 | 2 omgange | 27:39 | 16,49 km/t | 3:38 min/km |
Shimano MTB Liga #1 - Odense C2 | 24-04-2022 | 4,2 KM | 2 | 3 omgange | 28:39 | 26,38 km/t | 2:16 min/km |
MTB KOLDING - DCU XCO løb 2022 | 03-04-2022 | 1,5 KM | 3 | 5 omgange | 45:23 | 9,91 km/t | 6:03 min/km |
Cyklecross Cup FINALE 2021-22 // Fri Bikeshop Cross | 16-01-2022 | - | 1 | 5 omgange | 45:05 | 0,00 km/t | - min/km |
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus | 08-01-2022 | 1500 Meter | 2 | 4 omgange | 41:59 | 8,57 km/t | 6:59 min/km |
Cyklecross Cup afd. 6 // Supercross ved Super Arenaen | 28-11-2021 | - | 2 | 3 omgange | 36:12 | 0,00 km/t | - min/km |
Cross JFM - Vejen BC | 14-11-2021 | 1,2 KM | 2 | 4 omgange | 30:04 | 9,58 km/t | 6:15 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - Cross Cup #2 - Søndag | 31-10-2021 | 2,5 KM | 2 | 5 omgange | 38:44 | 19,36 km/t | 3:05 min/km |
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #5 - Roskilde C2 2021 | 02-10-2021 | 3,8 KM | 8 | 2 omgange | 34:13 | 13,33 km/t | 4:30 min/km |
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #4 - Randers C2 | 19-09-2021 | 2,65 KM | 7 | 2 omgange | 24:53 | 12,77 km/t | 4:41 min/km |
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #3 Sorø BC C2 | 05-09-2021 | 4 KM | 7 | 2 omgange | 29:13 | 16,43 km/t | 3:39 min/km |
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #2 - Rold C2 | 14-08-2021 | 4 KM | 8 | 2 omgange | 34:20 | 13,97 km/t | 4:17 min/km |
MTB KIDZ SUMMER CUP 2021 | 29-07-2021 | - | 3 | 5 omgange | 38:02 | 0,00 km/t | - min/km |
Holte MTB DM 2021 | 26-06-2021 | - | 7 | 4 omgange | 38:20 | 0,00 km/t | - min/km |
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #1 - Varde C2 | 12-06-2021 | 4,2 KM | 8 | 2 omgange | 35:01 | 14,39 km/t | 4:10 min/km |
DCU MTB Vissenbjerg - Pre-Liga løb | 09-05-2021 | 4 KM | 7 | 3 omgange | 34:00 | 21,17 km/t | 2:50 min/km |