Grote Prijs CK Aarhus - Cross Cup #2 - Søndag

Results

Patrick Houlborg Jørgensen
MTB Randers
Resultat

6 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U11
Omgange 6
Samlet tid 43:51
Point
Point 20
Detaljer
Distance i alt 15 km
Distance (omgang) 2,5 km
Gennemsnit omgang 6:34
22,84 km/t
Hurtigste omgang 6:17
23,81 km/t
Langsomste omgang 6:44
22,24 km/t
Deltager (#81)
Patrick Houlborg Jørgensen
Patrick Houlborg Jørgensen
MTB Randers
Danmark
Mand, 9 år (12 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 0 4:27 4:27 1 12:04:14
Omgang 1 6:17 23,81 km/t 10:45 1 12:10:32
Omgang 2 6:34 22,79 km/t 17:20 1 12:17:07
Omgang 3 6:42 22,35 km/t 24:03 1 12:23:50
Omgang 4 6:23 23,44 km/t 30:27 1 12:30:14
Omgang 5 6:44 22,24 km/t 37:11 1 12:36:59
Omgang 6 6:40 22,49 km/t 43:51 1 12:43:39
 
Omgangstider
Andre resultater for Patrick Houlborg
ArrangementDistancePlaceringNettotid
JYSK-FYNSK MESTERSKAB CROSS - Skive2400 Meter133:09
Challenge Cross Cup afd. 6 - Skive Cykle Klub2500 Meter130:15
Challenge cross-cup 3. afdeling - Odense2500 Meter129:20
Grote Prijs CK Aarhus - UCI C21,5 KM137:27
Party Prijs CK Aarhus - UCI C21,5 KM136:40
DM GRAVEL 2023 – VINGSTED20,1 KM342:02
Shimano MTB Liga #5 - Vejle C14,2 KM135:28
B&U DM Linjeløb - Silkeborg 20237,85 KM1841:12
B&U DM Enkeltstart - Silkeborg 202311,03 KM1117:47
Shimano MTB Liga #4 - Sorø C24 KM228:29
Aarhus MTB - DCU XCO løb (J/F mesterskab)4,6 KM140:06
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb15,6 KM1056:39
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb12,4 KM2747:13
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium4,2 KM1746:44
Randers Bike Week 2023 #1 TT5,3 KM128:46
Shimano MTB Liga #3- Varde C23 KM351:08
XCC (Short track) MTB DM 2023 - Aalborg MTB1,1 KM226:34
XCO MTB DM 2023 - Aalborg MTB4,2 KM249:14
Shimano MTB Liga #2 - Roskilde C23,8 KM237:18
Shimano MTB Liga #1 - Randers C12,65 KM239:08
MTB KOLDING - DCU XCO løb 20231,5 KM240:46
Cyklebørsen & KIDS LIGA MTB Vintercup # 5 (2023)2 KM141:33
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2023 - #3 Blåbjerg9,5 KM632:05
Cyklebørsen & KIDS LIGA MTB Vintercup # 4 (2023)2 KM141:36
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2023 - #2 Grusgraven6,8 KM549:11
4 afdeling CX Cup 22/23 - Cykling Odense2500 Meter236:02
Grote Prijs - Cross Cup #3 - CK Aarhus1500 Meter337:10
Party Prijs * AftenCross * Cross Cup #2 - CK Aarhus1500 Meter237:44
KidsLiga 20222,5 KM240:00
KidsLiga 20222 KM147:05
KidsLiga 20222 KM340:32
Shimano MTB Liga #6 - DMK C24,2 KM124:56
Aarhus MTB - DCU XCO løb (J/F mesterskab)4,6 KM133:06
Shimano MTB Liga #5 - Holte C24,2 KM135:43
XCC (Short Track) MTB DM 2022 - Rold1,1 KM120:30
XCO MTB DM 2022 - Rold4,2 KM126:51
Allbike Cuppen 2022 - #5 Hinnerup-546:13
Shimano MTB Liga #4 - Varde C24,2 KM132:46
Allbike Cuppen 2022 - #4 Viborg-436:31
Shimano MTB Liga #3 - Randers C12,65 KM131:12
Shimano MTB Liga #2 - Roskilde C23,8 KM126:42
Allbike Cuppen 2022 - #2 Hammel-553:40
Shimano MTB Liga #1 - Odense C24,2 KM127:10
MTB KOLDING - DCU XCO løb 20221,5 KM141:25
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus1500 Meter136:21
Cross CUP 7 afdeling - Cykling Odense-140:39
Cyklecross Cup afd. 6 // Supercross ved Super Arenaen-144:49
Cross JFM - Vejen BC1,2 KM127:52
Party Prijs – AftenCross – Cross Cup #1 - CK Aarhus - Lørdag2,2 KM140:22
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #5 - Roskilde C2 20213,8 KM130:25
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #4 - Randers C22,65 KM121:34
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #3 Sorø BC C24 KM327:02
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #2 - Rold C24 KM129:55
MTB KIDZ SUMMER CUP 2021-134:51
Holte MTB DM 2021-129:03
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #1 - Varde C24,2 KM233:03
DCU MTB-løb i Kongshøjskoven - Aalborg - Pre-Liga løb4,5 KM131:45
DCU MTB Vissenbjerg - Pre-Liga løb 4 KM130:31
Tidtagning ved DCU Distrikt JF. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.