Cyklecross Cup afd. 6 // Supercross ved Super Arenaen

Results

Kalle Ennemark Høiriis
Solbjerg IF MTB
Resultat

3 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U11
Omgange 3
Samlet tid 36:12
Point
Point 1
Detaljer
Gennemsnit omgang 12:04
Hurtigste omgang 11:43
Langsomste omgang 12:40
Deltager (#83)
Kalle Ennemark Høiriis
Kalle Ennemark Høiriis
Solbjerg IF MTB
Danmark
Mand, 9 år (12 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tid Placering Klokken
Omgang 1 11:47 11:47 1 09:43:17
Omgang 2 11:43 23:31 1 09:55:01
Omgang 3 12:40 36:12 1 10:07:42
 
Omgangstider
Andre resultater for Kalle Ennemark
ArrangementDistancePlaceringNettotid
DM i cykelcross 2024 - Holbæk2,7 KM339:21
Challenge cross-cup Finale - Kalundborg-127:59
JYSK-FYNSK MESTERSKAB CROSS - Skive2400 Meter235:41
Challenge Cross Cup afd. 6 - Skive Cykle Klub2500 Meter232:51
Challenge cross-cup 5. afdeling - Erling Hansen’s cross mindeløb-123:02
Challenge cross-cup 4. afdeling - ABC-150:00
Challenge cross-cup 3. afdeling - Odense2500 Meter331:37
Grote Prijs CK Aarhus - UCI C21,5 KM239:07
Party Prijs CK Aarhus - UCI C21,5 KM238:42
KidsLiga 2023 #5 Viborg2,5 KM348:29
KidsLiga 2023 #4 Solbjerg2,5 KM243:31
Shimano MTB Liga #6 - DMK C24,2 KM640:35
Shimano MTB Liga #5 - Vejle C14,2 KM841:24
KidsLiga 2023 #3 Silkeborg2,5 KM441:28
Shimano MTB Liga #4 - Sorø C24 KM732:45
Aarhus MTB - DCU XCO løb (J/F mesterskab)4,6 KM747:04
Shimano MTB Liga #3- Varde C23 KM754:38
KidsLiga 2023 #2 Aarhus2,5 KM347:38
XCC (Short track) MTB DM 2023 - Aalborg MTB1,1 KM526:23
XCO MTB DM 2023 - Aalborg MTB4,2 KM551:10
Shimano MTB Liga #2 - Roskilde C23,8 KM940:14
Shimano MTB Liga #1 - Randers C12,65 KM745:23
KidsLiga 2023 #1 Hammel2,5 KM442:29
MTB KOLDING - DCU XCO løb 20231,5 KM645:09
JYSK-FYNSK MESTERSKAB CROSS - Skive1500 Meter426:45
CX - Næstved BC-232:08
CX - Amager Cykle Ring-634:45
4 afdeling CX Cup 22/23 - Cykling Odense2500 Meter439:45
Grote Prijs - Cross Cup #3 - CK Aarhus1500 Meter439:36
Party Prijs * AftenCross * Cross Cup #2 - CK Aarhus1500 Meter336:21
KidsLiga 20222,5 KM142:06
KidsLiga 20222 KM136:40
KidsLiga 2022-142:43
Shimano MTB Liga #6 - DMK C24,2 KM226:41
KidsLiga 20222 KM141:26
Aarhus MTB - DCU XCO løb (J/F mesterskab)4,6 KM236:05
XCC (Short Track) MTB DM 2022 - Rold1,1 KM221:43
XCO MTB DM 2022 - Rold4,2 KM227:39
Shimano MTB Liga #4 - Varde C24,2 KM334:29
Shimano MTB Liga #3 - Randers C12,65 KM335:09
Shimano MTB Liga #2 - Roskilde C23,8 KM327:39
Shimano MTB Liga #1 - Odense C24,2 KM228:39
MTB KOLDING - DCU XCO løb 20221,5 KM345:23
Cyklecross Cup FINALE 2021-22 // Fri Bikeshop Cross-145:05
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus1500 Meter241:59
Cross JFM - Vejen BC1,2 KM230:04
Grote Prijs CK Aarhus - Cross Cup #2 - Søndag2,5 KM238:44
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #5 - Roskilde C2 20213,8 KM834:13
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #4 - Randers C22,65 KM724:53
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #3 Sorø BC C24 KM729:13
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #2 - Rold C24 KM834:20
MTB KIDZ SUMMER CUP 2021-338:02
Holte MTB DM 2021-738:20
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #1 - Varde C24,2 KM835:01
DCU MTB-løb i Kongshøjskoven - Aalborg - Pre-Liga løb4,5 KM635:10
DCU MTB Vissenbjerg - Pre-Liga løb 4 KM734:00
Tidtagning ved DCU Distrikt Sjælland. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jensebhansen@gmail.com