Startnr. | Deltager | Kategori | Klub | Bane | Distance |
| Clara Nielsen
Aalborg Triathlon Klub
| - | Aalborg Triathlon Klub | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
Klub | Bane | Distance |
Aalborg Triathlon Klub | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
| Edda Hannesdottir
Odense Triathlon Klub
| (K) U23 | Odense Triathlon Klub | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
Klub | Bane | Distance |
Odense Triathlon Klub | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
1 | Anders Lund Hansen
Multiatleterne
| (M) U23 | Multiatleterne | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
Multiatleterne | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
1 | Anders Lund Hansen
Multiatleterne
| (M) U23 | Multiatleterne | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
Multiatleterne | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
1 | Emil Holm
Ganløse Tri-Center
| (M) U23 | Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
Klub | Bane | Distance |
Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
1 | Andreas Schilling
Fredericia Triathlon Team
| (M) Elite | Fredericia Triathlon Team | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Fredericia (27. AUG) |
|
Klub | Bane | Distance |
Fredericia Triathlon Team | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Fredericia (27. AUG) |
|
1 | Emil Deleuran
Fredericia Triathlon Team
| (M) Junior | Fredericia Triathlon Team | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
Klub | Bane | Distance |
Fredericia Triathlon Team | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
2 | Anders Lund Hansen
Multiatleterne
| (M) U23 | Multiatleterne | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
Klub | Bane | Distance |
Multiatleterne | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
2 | Daniel Bækkegård
Ganløse Tri-Center
| (M) U23 | Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
2 | Casper Stenderup
Ganløse Tri-Center
| (M) U23 | Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
Klub | Bane | Distance |
Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
2 | Henrik Klemmensen
Fredericia Triathlon Team
| (M) Elite | Fredericia Triathlon Team | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
Fredericia Triathlon Team | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
3 | Daniel Bækkegård
Ganløse Tri-Center
| (M) U23 | Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
Klub | Bane | Distance |
Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
3 | Emil Holm
Ganløse Tri-Center
| (M) U23 | Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
3 | Miki Taagholt
Ganløse Tri-Center
| (M) U23 | Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
3 | Anders Lund Hansen
Multiatleterne
| (M) U23 | Multiatleterne | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Fredericia (27. AUG) |
|
Klub | Bane | Distance |
Multiatleterne | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Fredericia (27. AUG) |
|
3 | Anders Lund Hansen
Multiatleterne
| (M) U23 | Multiatleterne | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
Klub | Bane | Distance |
Multiatleterne | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
4 | Mathias Lyngsø Petersen
ISK TRI
| (M) U23 | ISK TRI | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
Klub | Bane | Distance |
ISK TRI | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
4 | Daniel Bækkegård
Ganløse Tri-Center
| (M) U23 | Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
4 | Nicklas Nygaard
KTK 86
| (M) U23 | KTK 86 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
KTK 86 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
4 | Henrik Klemmensen
Fredericia Triathlon Team
| (M) Elite | Fredericia Triathlon Team | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
Klub | Bane | Distance |
Fredericia Triathlon Team | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
5 | Miki Taagholt
Ganløse Tri-Center
| (M) U23 | Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
Klub | Bane | Distance |
Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
5 | Miki Taagholt
Ganløse Tri-Center
| (M) U23 | Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
5 | Casper Stenderup
Ganløse Tri-Center
| (M) U23 | Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Fredericia (27. AUG) |
|
Klub | Bane | Distance |
Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Fredericia (27. AUG) |
|
5 | Emil Holm
Ganløse Tri-Center
| (M) U23 | Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
5 | Emil Holm
Ganløse Tri-Center
| (M) U23 | Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
Klub | Bane | Distance |
Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
6 | Miki Taagholt
Ganløse Tri-Center
| (M) U23 | Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
Klub | Bane | Distance |
Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
6 | Nicklas Røssner
Aarhus 1900 Triathlon
| (M) Elite | Aarhus 1900 Triathlon | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
Klub | Bane | Distance |
Aarhus 1900 Triathlon | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
6 | Simon Jørn Hansen
KTK 86
| (M) Elite | KTK 86 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
KTK 86 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
6 | Oliver Korfitsen
Aarhus 1900 Triathlon
| (M) Elite | Aarhus 1900 Triathlon | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
Aarhus 1900 Triathlon | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
7 | Mathias Lyngsø Petersen
ISK TRI
| (M) U23 | ISK TRI | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
ISK TRI | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
7 | Mathias Lyngsø Petersen
ISK TRI
| (M) U23 | ISK TRI | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
Klub | Bane | Distance |
ISK TRI | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
7 | Thor Bendix Madsen
KTK86
| - | KTK86 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
KTK86 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
7 | Kristian Broløs
Aarhus 1900 Triathlon
| (M) U23 | Aarhus 1900 Triathlon | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
Klub | Bane | Distance |
Aarhus 1900 Triathlon | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
8 | Kristian Broløs
Aarhus 1900 Triathlon
| (M) U23 | Aarhus 1900 Triathlon | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
Klub | Bane | Distance |
Aarhus 1900 Triathlon | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
8 | Daniel Bækkegård
Ganløse Tri-Center
| (M) U23 | Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Fredericia (27. AUG) |
|
Klub | Bane | Distance |
Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Fredericia (27. AUG) |
|
8 | Nicklas Nygaard
KTK 86
| (M) U23 | KTK 86 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
Klub | Bane | Distance |
KTK 86 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
8 | Nicklas Nygaard
KTK 86
| (M) U23 | KTK 86 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
KTK 86 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
8 | Kristian Trier Nipper
Aalborg Triathlon Klub
| (M) Elite | Aalborg Triathlon Klub | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
Aalborg Triathlon Klub | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
9 | Mathias Lyngsø Petersen
ISK TRI
| (M) U23 | ISK TRI | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Fredericia (27. AUG) |
|
Klub | Bane | Distance |
ISK TRI | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Fredericia (27. AUG) |
|
9 | Ole Hemme Hansen
Aarhus 1900 Triathlon
| (M) Elite | Aarhus 1900 Triathlon | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
Aarhus 1900 Triathlon | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
9 | Kristian Munk Nielsen
Ganløse Tri-Center
| (M) U23 | Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
Klub | Bane | Distance |
Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
9 | Oscar Gladney
Viborg Atletik og Motion
| - | Viborg Atletik og Motion | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
Viborg Atletik og Motion | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
9 | Nicklas Nygaard
KTK 86
| (M) U23 | KTK 86 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
Klub | Bane | Distance |
KTK 86 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
10 | Andreas Nørgaard
Aarhus 1900 Triathlon
| - | Aarhus 1900 Triathlon | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
Aarhus 1900 Triathlon | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
10 | Thor Bendix Madsen
KTK86
| - | KTK86 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
KTK86 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
10 | Ole Hemme Hansen
Aarhus 1900 Triathlon
| (M) Elite | Aarhus 1900 Triathlon | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
Klub | Bane | Distance |
Aarhus 1900 Triathlon | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
10 | Simon Jørn Hansen
KTK 86
| (M) Elite | KTK 86 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
Klub | Bane | Distance |
KTK 86 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
11 | Nicolai Wium
Køge Tri Team 2000
| (M) Elite | Køge Tri Team 2000 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
Køge Tri Team 2000 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
11 | Kristian Trier Nipper
Aalborg Triathlon Klub
| (M) Elite | Aalborg Triathlon Klub | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
Klub | Bane | Distance |
Aalborg Triathlon Klub | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
11 | Simon Jørn Hansen
KTK 86
| (M) Elite | KTK 86 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
KTK 86 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|