Startnr. | Deltager | Kategori | Klub | Bane | Distance |
22 | Andreas Helbo Beck
Aarhus 1900 Triathlon
| (M) Elite | Aarhus 1900 Triathlon | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
Aarhus 1900 Triathlon | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
22 | Nicklas Nygaard
KTK 86
| (M) U23 | KTK 86 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Fredericia (27. AUG) |
|
Klub | Bane | Distance |
KTK 86 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Fredericia (27. AUG) |
|
22 | Pelle Oskar Lambertsen
Ganløse Tri-Center
| (M) Ungdom B | Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
Klub | Bane | Distance |
Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
23 | Kasper Rhinstrøm-Schmidt
Rødekro Tri & Motion
| (M) Junior | Rødekro Tri & Motion | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
Klub | Bane | Distance |
Rødekro Tri & Motion | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
23 | Asbjørn Sparre
Sigma Tri Allerød
| (M) Junior | Sigma Tri Allerød | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
Sigma Tri Allerød | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
23 | Andy Petersen
Dragsholm Svømmeklub Triathlon
| (M) U23 | Dragsholm Svømmeklub Triathlon | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
Dragsholm Svømmeklub Triathlon | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
23 | Mikkel Jensen
Fredericia Triathlon Team
| (M) U23 | Fredericia Triathlon Team | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Fredericia (27. AUG) |
|
Klub | Bane | Distance |
Fredericia Triathlon Team | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Fredericia (27. AUG) |
|
23 | Oscar Gladney
Viborg Atletik og Motion
| - | Viborg Atletik og Motion | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
Klub | Bane | Distance |
Viborg Atletik og Motion | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
24 | Asbjørn Sparre
Sigma Tri Allerød
| (M) Junior | Sigma Tri Allerød | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
Sigma Tri Allerød | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
24 | Asbjørn Sparre
Sigma Tri Allerød
| (M) Junior | Sigma Tri Allerød | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Fredericia (27. AUG) |
|
Klub | Bane | Distance |
Sigma Tri Allerød | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Fredericia (27. AUG) |
|
24 | Patrick Butler
Odense Triathlon Klub
| (M) Elite | Odense Triathlon Klub | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
Klub | Bane | Distance |
Odense Triathlon Klub | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
24 | Dennis Matzen
TRI4
| (M) Elite | TRI4 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
Klub | Bane | Distance |
TRI4 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
24 | Casper Stenderup
Ganløse Tri-Center
| (M) U23 | Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
25 | Kasper Rhinstrøm-Schmidt
Rødekro Tri & Motion
| (M) Junior | Rødekro Tri & Motion | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
Rødekro Tri & Motion | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
25 | Rene Bøge Jensen
TRI4
| (M) Elite | TRI4 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
Klub | Bane | Distance |
TRI4 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
25 | Scott Steenberg
Ganløse Tri-Center
| (M) Ungdom B | Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
Klub | Bane | Distance |
Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
25 | Joachim Toftegaard Hansen
TRI4
| (M) Junior | TRI4 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
TRI4 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
26 | Laurits Møller Petersen
HG Atletik Triathlon og Motion
| - | HG Atletik Triathlon og Motion | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
HG Atletik Triathlon og Motion | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
26 | Asbjørn Sparre
Sigma Tri Allerød
| (M) Junior | Sigma Tri Allerød | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
Klub | Bane | Distance |
Sigma Tri Allerød | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
26 | Andreas Snitkjær
TRI4
| (M) Elite | TRI4 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
Klub | Bane | Distance |
TRI4 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
26 | Kristian Broløs
Aarhus 1900 Triathlon
| (M) U23 | Aarhus 1900 Triathlon | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
Aarhus 1900 Triathlon | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
26 | Mads Mortensen
Esbjerg Ungdomstriatlon
| (M) Junior | Esbjerg Ungdomstriatlon | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Fredericia (27. AUG) |
|
Klub | Bane | Distance |
Esbjerg Ungdomstriatlon | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Fredericia (27. AUG) |
|
27 | Mads Mortensen
Esbjerg Ungdomstriatlon
| (M) Junior | Esbjerg Ungdomstriatlon | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
Esbjerg Ungdomstriatlon | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
27 | Scott Steenberg
Ganløse Tri-Center
| - | Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
Ganløse Tri-Center | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
27 | Christian Pilegaard
TRI4
| (M) Elite | TRI4 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
Klub | Bane | Distance |
TRI4 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
27 | Andreas Schilling
Fredericia Triathlon Team
| (M) Elite | Fredericia Triathlon Team | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
Klub | Bane | Distance |
Fredericia Triathlon Team | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
27 | Lars Schmidt
Holstebro Triathlon Klub
| (M) Elite | Holstebro Triathlon Klub | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Fredericia (27. AUG) |
|
Klub | Bane | Distance |
Holstebro Triathlon Klub | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Fredericia (27. AUG) |
|
28 | Christian Pilegaard
TRI4
| (M) Elite | TRI4 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
Klub | Bane | Distance |
TRI4 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
28 | Oliver Martinussen
Kolding Triathlon Klub
| (M) Junior | Kolding Triathlon Klub | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
Klub | Bane | Distance |
Kolding Triathlon Klub | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
28 | Magnus Elbæk Ditlev
DTriF EP medlem
| (M) Junior | DTriF EP medlem | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
DTriF EP medlem | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
28 | Magnus Elbæk Ditlev
DTriF EP medlem
| (M) Junior | DTriF EP medlem | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
DTriF EP medlem | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
29 | Bastian Peitersen
Aalborg triatlonklub
| (M) Junior | Aalborg triatlonklub | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
Klub | Bane | Distance |
Aalborg triatlonklub | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
29 | Mikkel Jensen
Fredericia Triathlon Team
| (M) U23 | Fredericia Triathlon Team | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
Fredericia Triathlon Team | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
29 | Oliver Martinussen
Kolding Triathlon Klub
| (M) Junior | Kolding Triathlon Klub | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
Kolding Triathlon Klub | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
29 | Daniel Nöu
Svenska Triathlon Förbundet
| - | Svenska Triathlon Förbundet | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Fredericia (27. AUG) |
|
Klub | Bane | Distance |
Svenska Triathlon Förbundet | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Fredericia (27. AUG) |
|
29 | Joachim Toftegaard Hansen
TRI4
| (M) Junior | TRI4 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
Klub | Bane | Distance |
TRI4 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
30 | Kasper Rhinstrøm-Schmidt
Rødekro Tri & Motion
| (M) Junior | Rødekro Tri & Motion | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
Klub | Bane | Distance |
Rødekro Tri & Motion | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
30 | Laurits Møller Petersen
HG Atletik Triathlon og Motion
| (M) Ungdom B | HG Atletik Triathlon og Motion | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
Klub | Bane | Distance |
HG Atletik Triathlon og Motion | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
30 | Nicklas Røssner
Aarhus 1900 Triathlon
| (M) Elite | Aarhus 1900 Triathlon | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
Aarhus 1900 Triathlon | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
30 | Andy Petersen
Dragsholm Svømmeklub Triathlon
| (M) U23 | Dragsholm Svømmeklub Triathlon | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Fredericia (27. AUG) |
|
Klub | Bane | Distance |
Dragsholm Svømmeklub Triathlon | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Fredericia (27. AUG) |
|
30 | Nicklas Gunnarsson
Triathlon Väst
| (M) U23 | Triathlon Väst | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
Triathlon Väst | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
31 | Torben Lykke Lauridsen
ISK TRI
| (M) Elite | ISK TRI | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
ISK TRI | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
31 | Torben Lykke Lauridsen
ISK TRI
| (M) Elite | ISK TRI | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
ISK TRI | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
31 | Torben Lykke Lauridsen
ISK TRI
| (M) Elite | ISK TRI | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
Klub | Bane | Distance |
ISK TRI | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
31 | Ole Hemme Hansen
Aarhus 1900 Triathlon
| (M) Elite | Aarhus 1900 Triathlon | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Fredericia (27. AUG) |
|
Klub | Bane | Distance |
Aarhus 1900 Triathlon | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Fredericia (27. AUG) |
|
31 | Dennis Matzen
TRI4
| (M) Elite | TRI4 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
Klub | Bane | Distance |
TRI4 | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
32 | Laurits Møller Petersen
HG Atletik Triathlon og Motion
| - | HG Atletik Triathlon og Motion | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
Klub | Bane | Distance |
HG Atletik Triathlon og Motion | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Ikast (23. APR) |
|
32 | Per André Sonne
Fredericia Triathlon Team
| - | Fredericia Triathlon Team | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
Fredericia Triathlon Team | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Aarhus (11. JUN) |
|
32 | Andy Petersen
Dragsholm Svømmeklub Triathlon
| (M) U23 | Dragsholm Svømmeklub Triathlon | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
Klub | Bane | Distance |
Dragsholm Svømmeklub Triathlon | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Furesøen (4. SEP) |
|
32 | Rickard Carlsson | (M) Elite | | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|
Klub | Bane | Distance |
- | | DRAFT Elite - U23 / Junior / UNG B - Holbæk (5. JUN) |
|