Saturday
3 December 2022
Kolding Light Run
Kolding Light Run powered by Easyfood er med til at lyse lysfestivalen op med en anderledes, men vigtig afvikling her i 2022 under energikrisen. Vi kommer til at skrue ned for strømmen men op for kreativiteten og vi kommer til at udstyre jer deltagere med masser af lys.

Vi opfordrer også alle deltagere til selv at iføre sig lys, neon, sprudlende farver og et kæmpe smil, der kan ses på lang afstand!

Vi bringer nemlig lys i mørket, når vi enten går 3 km eller løber 5 km.

Medaljer og lir: 
Store medaljer fuld af farver + knæklys til alle deltagere!

GRATIS REFLEKSVEST TIL DE FØRSTE 100 DELTAGERE! 

Eventløb:
Kolding Light Run powered by Easyfood  er et eventløb i særklasse med fokus på at give deltagerne en unik oplevelse, når vi løber eller går rundt blandt de anderledes udstillinger i 2022 i forbindelse med Kolding Light Festival.

Tilmelding:
Når du tilmelder dig, er der mulighed for at tilkøbe ekstra lys- og neonlir, som du kan løbe med og skabe en stor lysfest sammen med alle de andre deltagere. Se mere i shoppen i øverste faneblad eller ved checkout.  

Regler:
En del af Kolding Light Run-konceptet er, at vi overholder trafikreglerne og dermed stopper vi også for rødt lys. 

Glæd jer:
- Én ting er sikkert – det bliver årets løbeoplevelse for hele familien.
- 3 km walk er barnevognsvenlig.

Priser:
Se priser til højre under distancer

Program:
16.00 = Nummerudlevering starter 
17.20 = Nummerudlevering lukker
17.45 = Opvarmning i Søndergade ved Fit.nu Studio
18.00 = Første start ruller afsted og herefter med 5 min mellemrum (plan følger)

Yderligere info:
Følg med på vores Facebookside og Instagram

Sponsorer:
Støt vores hovedsponsor Easyfood ved at følge med på deres Facebookside: Easyfood A/S og Instagram @danishbakerydk 

Ansvar:
KriXrun kan ikke stilles til ansvar for uheld, skader eller andre komplikationer under deltagelse i løbet. Med andre ord deltager man på eget ansvar.
Vi opfordrer til at klæde sig efter vejret og gør opmærksom på at dele af ruten kan være mørk og her skal man træde varsomt.
 Event information
03 December 2022
Søndergade 22
6000 Kolding
Denmark
See map below
Registration is closed
krixrun.dk
3 km
Starts at 18:20

Price per participant
Through Oct 31, 2022 99.00 DKK + fee
From Nov 1, 2022 119.00 DKK + fee
From Nov 19, 2022 139.00 DKK + fee
Fee: 15.00 DKK per participant
5 km
Starts at 18:00

Price per participant
Through Oct 31, 2022 129.00 DKK + fee
From Nov 1, 2022 149.00 DKK + fee
From Nov 19, 2022 179.00 DKK + fee
Fee: 15.00 DKK per participant

 Facebook

This functionality requires the use of 'Statistics and marketing' cookies, which you have now allowed.
Click here to review your cookie settings

 Organiser
KRIXRUN

In case of questions about the event please contact KRIXRUN:

shop@krixrun.dk
krixrun.dk

Kolding Light Run 2022

  • Søndergade 22
  • 6000 Kolding
  • Denmark