Events
Virtuelle events
Events & tilmelding
Resultater
Træning
Træning
Hjælp & Info
Ofte stillede spørgsmål
Om Sportstiming
Kontakt
Gavekort
Handelsbetingelser
Persondata-politik
For arrangører
Log ind
Log ind
Indkøbskurv
Sprog
Dansk
Norsk
Svenska
English
Deutsch
Français
Italiano
简体中文
Midsommerløbet 2023
Resultater
Resultater
Event
Deltagere
Resultater
Livetider
Favoritter
Event
Deltagere
Resultater
Livetider
Favoritter
3,1 KM
5,9 km
11 km
Alle køn
Mænd
Kvinder
Alle
Voksne
Børn
Alle
Voksne
Børn
Alle
Voksne
Børn
Søg
Alle lande
Danmark
Litauen
Polen
Vietnam
Udvid søgning
Plac.
Startnr.
Bruttotid
Deltager
Klub/Firma
Land
1
42
13:05
Emilie Bergdahl
HGF-AM
HGF-AM
DEN
Klub/Firma
HGF-AM
2
274
13:18
Arthur Popov
Kibæk
Kibæk
DEN
Klub/Firma
Kibæk
3
250
13:24
Anders Simmelsgaard
DEN
Klub/Firma
-
4
43
13:36
Eva Poulsen
HGF-AM
HGF-AM
DEN
Klub/Firma
HGF-AM
5
309
13:38
Lone Bak
Herning Løbeklub
Herning Løbeklub
DEN
Klub/Firma
Herning Løbeklub
6
247
13:46
Alexander Simmelsgaard
DEN
Klub/Firma
-
7
229
15:36
Gabrielis Balnis
LTU
Klub/Firma
-
8
161
15:40
Marcus Holm
Sjørringvold Efterskole
Sjørringvold Efterskole
DEN
Klub/Firma
Sjørringvold Efterskole
9
10
16:12
Eske Ross Trøllund
Dalgas alle
Dalgas alle
DEN
Klub/Firma
Dalgas alle
10
18
16:23
Selma Ipsen
Familien Ipsen
Familien Ipsen
DEN
Klub/Firma
Familien Ipsen
11
156
17:20
Malene Johnsen
Kvik
Kvik
DEN
Klub/Firma
Kvik
12
155
17:20
Maja Johnsen
Kvik
Kvik
DEN
Klub/Firma
Kvik
13
92
17:30
Kristian Hansen
Ikast Atletik og Motion
Ikast Atletik og Motion
DEN
Klub/Firma
Ikast Atletik og Motion
14
38
17:43
Jacqueline Ehlert
HGF-AM
HGF-AM
DEN
Klub/Firma
HGF-AM
15
190
17:47
Lene Jakobsen
Sunds motion
Sunds motion
DEN
Klub/Firma
Sunds motion
16
36
17:48
Jenny Hauge
HGF-AM
HGF-AM
DEN
Klub/Firma
HGF-AM
17
262
17:52
Markus Lind Krogh
DEN
Klub/Firma
-
18
11
18:33
Anne Line Nielsen
Dalgas alle
Dalgas alle
DEN
Klub/Firma
Dalgas alle
19
162
18:53
Lærke Bach
Sjørringvold Efterskole
Sjørringvold Efterskole
DEN
Klub/Firma
Sjørringvold Efterskole
20
248
19:10
Ea Simmelsgaard
DEN
Klub/Firma
-
21
249
19:11
Lone Simmelsgaard
DEN
Klub/Firma
-
22
28
19:57
Arne Ladefoged Christensen
Herning Løbeklub
Herning Løbeklub
DEN
Klub/Firma
Herning Løbeklub
23
39
20:39
Camilla Skov
HGF-AM
HGF-AM
DEN
Klub/Firma
HGF-AM
24
291
21:09
Niels Sangild
Sunds GF
Sunds GF
DEN
Klub/Firma
Sunds GF
25
165
21:10
Andrea Jacobsen
Sjørringvold Efterskole
Sjørringvold Efterskole
DEN
Klub/Firma
Sjørringvold Efterskole
26
164
21:46
Emma Grey
Sjørringvold Efterskole
Sjørringvold Efterskole
DEN
Klub/Firma
Sjørringvold Efterskole
27
272
21:52
Camilla Popova
Kibæk
Kibæk
DEN
Klub/Firma
Kibæk
28
290
22:49
Frode Sangild
DEN
Klub/Firma
-
29
24
22:52
Jørgen Kristensen
Herning Løbeklub
Herning Løbeklub
DEN
Klub/Firma
Herning Løbeklub
30
32
23:09
Nadja Sørensen
HGF-AM
HGF-AM
DEN
Klub/Firma
HGF-AM
31
163
23:13
Agnete Vie
Sjørringvold Efterskole
Sjørringvold Efterskole
DEN
Klub/Firma
Sjørringvold Efterskole
32
83
23:25
Selina Rasmussen
Ikast Atletik og Motion
Ikast Atletik og Motion
DEN
Klub/Firma
Ikast Atletik og Motion
33
204
23:41
Asbjørn Damgaard
-
-
DEN
Klub/Firma
-
34
40
23:43
Marie Mendgaard
HGF-AM
HGF-AM
DEN
Klub/Firma
HGF-AM
35
205
23:43
Kirstine Damgaard
-
-
DEN
Klub/Firma
-
36
84
23:56
Silas Rasmussen
Ikast Atletik og Motion
Ikast Atletik og Motion
DEN
Klub/Firma
Ikast Atletik og Motion
37
82
24:12
Malene Rasmussen
Ikast Atletik og Motion
Ikast Atletik og Motion
DEN
Klub/Firma
Ikast Atletik og Motion
38
30
25:48
Josefine Hasle Mølgaard
HGF-AM
HGF-AM
DEN
Klub/Firma
HGF-AM
39
31
25:48
Rikke Støjberg Zink
HGF-AM
HGF-AM
DEN
Klub/Firma
HGF-AM
40
41
25:49
Madison Hasle Tarp
HGF-AM
HGF-AM
DEN
Klub/Firma
HGF-AM
41
37
31:41
Helle Ansbjerg
HGF-AM
HGF-AM
DEN
Klub/Firma
HGF-AM
42
34
31:42
Connie Jensen
HGF-AM
HGF-AM
DEN
Klub/Firma
HGF-AM
43
88
33:11
Rene Falk Kristensen
Ikast Atletik og Motion
Ikast Atletik og Motion
DEN
Klub/Firma
Ikast Atletik og Motion
44
21
33:16
Jens Møller
Fyssernes Hus
Fyssernes Hus
DEN
Klub/Firma
Fyssernes Hus
45
20
33:18
Bente Søgaard
Fyssernes Hus
Fyssernes Hus
DEN
Klub/Firma
Fyssernes Hus
46
25
33:26
Knud Aage Godsvig Jensen
Herning Løbeklub
Herning Løbeklub
DEN
Klub/Firma
Herning Løbeklub
47
264
33:33
Nana Lind Krogh
DEN
Klub/Firma
-
48
266
33:33
Tommy Lind Krogh
DEN
Klub/Firma
-
49
265
33:33
Lisa Lind Krogh
DEN
Klub/Firma
-
50
298
33:34
Jonna Skov
Sunds Motion
Sunds Motion
DEN
Klub/Firma
Sunds Motion
1
2
»
Tidtagning ved DGI Midtjylland. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt:
midtjylland@dgi.dk