Events
Virtuelle events
Events & tilmelding
Resultater
Træning
Træning
Hjælp & Info
Ofte stillede spørgsmål
Om Sportstiming
Kontakt
Gavekort
Handelsbetingelser
Persondata-politik
For arrangører
Log ind
Log ind
Indkøbskurv
Sprog
Dansk
Norsk
Svenska
English
Deutsch
Français
Italiano
简体中文
Hou Mini Tri 2018
Resultater
Resultater
Event
Deltagere
Resultater
Favoritter
Event
Deltagere
Resultater
Favoritter
380 - 18 – 4,2
Alle køn
Mænd
Kvinder
Søg
Alle lande
Danmark
Udvid søgning
Plac.
Startnr.
Deltager
Klub/Firma
Land
Sluttid
1
2
Simon Jørn Hansen
KTK 86
KTK 86
DEN
49:55
Klub/Firma
KTK 86
2
40
Martin Steen Thomsen
Odder Triathlon Klub
Odder Triathlon Klub
DEN
51:28
Klub/Firma
Odder Triathlon Klub
3
22
Ole Hemme Hansen
Aarhus 1900 Triathlon
Aarhus 1900 Triathlon
DEN
52:01
Klub/Firma
Aarhus 1900 Triathlon
4
32
Christian Nass
Odense Triathlon Klub
Odense Triathlon Klub
DEN
52:44
Klub/Firma
Odense Triathlon Klub
5
59
Lasse Høj Christensen
Aalborg Triathlon Klub
Aalborg Triathlon Klub
DEN
52:49
Klub/Firma
Aalborg Triathlon Klub
6
34
Kristian Rand Henriksen
Aarhus 1900 Triathlon
Aarhus 1900 Triathlon
DEN
55:19
Klub/Firma
Aarhus 1900 Triathlon
7
28
Mads Larsen
Triathlon Horsens
Triathlon Horsens
DEN
55:46
Klub/Firma
Triathlon Horsens
8
7
Mikael Kriegbaum
DEN
56:27
Klub/Firma
-
9
56
Charlotte Sass Larsen
Randers Freja Triathlon
Randers Freja Triathlon
DEN
57:07
Klub/Firma
Randers Freja Triathlon
10
1
Heidi Thranum
Aalborg Triathlon Klub
Aalborg Triathlon Klub
DEN
57:34
Klub/Firma
Aalborg Triathlon Klub
11
36
Kristian Ranghøj
Lyseng
Lyseng
DEN
57:49
Klub/Firma
Lyseng
12
27
Frank Rasmussen
Triathlon Horsens
Triathlon Horsens
DEN
58:14
Klub/Firma
Triathlon Horsens
13
21
Nina Højris
Aarhus 1900 Triathlon
Aarhus 1900 Triathlon
DEN
58:19
Klub/Firma
Aarhus 1900 Triathlon
14
58
Thomas Andersen
Solbjerg
Solbjerg
DEN
59:05
Klub/Firma
Solbjerg
15
46
Steen Skov Laursen
Aarhus 1900 Triathlon
Aarhus 1900 Triathlon
DEN
59:20
Klub/Firma
Aarhus 1900 Triathlon
16
26
Andreas Rasmussen
Horsens svømmeklub
Horsens svømmeklub
DEN
59:36
Klub/Firma
Horsens svømmeklub
17
14
Kristian Koldtoft
MCM
MCM
DEN
59:44
Klub/Firma
MCM
18
60
Anna Harbo
Aarhus 1900
Aarhus 1900
DEN
59:45
Klub/Firma
Aarhus 1900
19
30
Morten Søndergaard Thomsen
OTC
OTC
DEN
1:00:12
Klub/Firma
OTC
20
65
Chris Schmucker
Triathlon Horsens
Triathlon Horsens
DEN
1:00:35
Klub/Firma
Triathlon Horsens
21
51
Henrik Jørgensen
Randers Freja Triathlon
Randers Freja Triathlon
DEN
1:01:10
Klub/Firma
Randers Freja Triathlon
22
67
Morten Styrk
Tri 8660
Tri 8660
DEN
1:01:41
Klub/Firma
Tri 8660
23
29
Niels Frede Thomsen
Triathlon Horsens
Triathlon Horsens
DEN
1:01:45
Klub/Firma
Triathlon Horsens
24
9
Brian Bryder
DEN
1:02:12
Klub/Firma
-
25
6
Victoria Vestergaard Hansen
Esbjerg Ungdomstriatlon
Esbjerg Ungdomstriatlon
DEN
1:02:13
Klub/Firma
Esbjerg Ungdomstriatlon
26
20
Lene Grøndal
Triathlon Horsens
Triathlon Horsens
DEN
1:02:53
Klub/Firma
Triathlon Horsens
27
33
Simon Roulund
DEN
1:04:30
Klub/Firma
-
28
50
Laura Sandgaard
DEN
1:04:47
Klub/Firma
-
29
19
Glenn Nørregaard
Tryg og Nordea idrætsforening
Tryg og Nordea idrætsforening
DEN
1:05:13
Klub/Firma
Tryg og Nordea idrætsforening
30
47
David John Hansen
Aarhus 1900 Triathlon
Aarhus 1900 Triathlon
DEN
1:05:16
Klub/Firma
Aarhus 1900 Triathlon
31
66
Peter Timmermann
Randers Freja
Randers Freja
DEN
1:05:28
Klub/Firma
Randers Freja
32
23
ib therkelsen
Triathlon Horsens
Triathlon Horsens
DEN
1:06:39
Klub/Firma
Triathlon Horsens
33
52
Boris Munch Larsen
Odder
Odder
DEN
1:06:41
Klub/Firma
Odder
34
17
Torben Nørregaard
DEN
1:07:00
Klub/Firma
-
35
11
Christian William Oll
Randers Freja Triathlon
Randers Freja Triathlon
DEN
1:07:46
Klub/Firma
Randers Freja Triathlon
36
16
Marcus Nørregaard
DEN
1:07:51
Klub/Firma
-
37
41
Stephanie Vestergaard Hansen
Esbjerg Ungdomstriatlon
Esbjerg Ungdomstriatlon
DEN
1:08:41
Klub/Firma
Esbjerg Ungdomstriatlon
38
63
Malene Nørup Mortensen
Tri 8660
Tri 8660
DEN
1:08:43
Klub/Firma
Tri 8660
39
48
Michael Andersen
Triathlon Horsens
Triathlon Horsens
DEN
1:09:56
Klub/Firma
Triathlon Horsens
40
54
Finn Gabriel
TRI8660
TRI8660
DEN
1:11:02
Klub/Firma
TRI8660
41
68
Helle Sørensen
Triathlon Horsens
Triathlon Horsens
DEN
1:12:18
Klub/Firma
Triathlon Horsens
42
55
Alberte Skov Hedman
DEN
1:12:25
Klub/Firma
-
43
10
Bjarne Jacobsen
Odder Triathlon Klub
Odder Triathlon Klub
DEN
1:13:06
Klub/Firma
Odder Triathlon Klub
44
18
Niclas Nørregaard
DEN
1:13:09
Klub/Firma
-
45
62
Andreas Hommelhoft
Aarhus
Aarhus
DEN
1:14:29
Klub/Firma
Aarhus
46
42
Jesper Toft Møller Mikkelsen
Triathlon Horsens
Triathlon Horsens
DEN
1:17:07
Klub/Firma
Triathlon Horsens
47
57
Allan Gammelgaard
Allan Gammelgaard
Allan Gammelgaard
DEN
1:17:12
Klub/Firma
Allan Gammelgaard
48
64
Esben Nørup Gabriel
Tri 8660
Tri 8660
DEN
1:17:15
Klub/Firma
Tri 8660
49
49
John Wiltoft
Aarhus 1900 A/M
Aarhus 1900 A/M
DEN
1:17:32
Klub/Firma
Aarhus 1900 A/M
50
35
Jonas Oliver Sørensen
Swim Team Neptun
Swim Team Neptun
DEN
1:18:07
Klub/Firma
Swim Team Neptun
1
2
»
Tidtagningen til dette event sker med brug af ST App Service. Der benyttes ikke chip-tidtagning til dette arrangement. Ved rettelser bedes du rette henvendelse direkte til arrangøren.
For spørgsmål angående resultater kontakt:
anneastrup@live.com