Xtreme Mandehørm 2019 - Aabenraa

Xtreme Mandehørm 2019 - Aabenraa

Holdresultater

  


Placering
Klub/Firma
Køn
Nettotid
 
1
STIs AfterbunersM
3:51:46
6598
John KristensenM
1:13:51
6600
Brian SøebergM
1:18:05
6599
Jan Christian WolfM
1:19:49
 
2
SmatsøerneM
4:14:50
6315
Allan D. MadsenM
1:23:01
6314
Søren GellertM
1:23:01
6312
Morten KollanderM
1:28:47
 
3
Mudkillers 1M
4:17:12
6233
Ken BrinkM
1:25:43
6228
Michael StahlM
1:25:44
6227
Per BrinkM
1:25:44
 
4
Felding's VikingerM
4:34:16
6569
Elvin Moff VindingM
1:24:55
6565
Kasper ØstergaardM
1:30:31
6567
Brian KjeldsenM
1:38:48
 
5
AS TØMRER - Let's kick ASM
4:49:03
6364
Anders H. SørensenM
1:30:41
6368
Stefan SyndergaardM
1:38:21
6365
Jonathan AarøeM
1:40:00
 
6
Arla Foods KrusåM
4:53:01
6299
Kenneth HadbergM
1:29:54
6296
Nick HadbergM
1:33:58
6297
Jesper FynskM
1:49:08
 
7
Lazy LegsM
4:55:36
6811
Anders Langgård ClausenM
1:33:24
6070
Jesper ClausenM
1:39:30
6683
Tommy Stave HansenM
1:42:41
 
8
Team JørgensenM
4:55:55
6043
Claus JørgensenM
1:38:37
6044
Jeppe JørgensenM
1:38:38
6045
Rasmus JørgensenM
1:38:39
 
9
Stoofs drengeM
4:58:23
6723
Simon JessenM
1:39:26
6722
Mikael Mørk JuhlM
1:39:27
6721
Thomas StoofM
1:39:30
 
10
De Gamle FupperM
5:08:03
6078
Martin Schneider KristiansenM
1:42:40
6073
Carsten AarupM
1:42:41
6076
Henrik Warming-HansenM
1:42:41
 
11
De Gamle FupperM
5:08:37
6077
Kresten MathiasenM
1:42:45
6074
Carsten NielsenM
1:42:55
6075
Claus KolbeM
1:42:56
 
12
Team WeissbierM
5:08:54
6553
Henrik AndresenM
1:42:56
6554
John HansenM
1:42:57
6555
Rene MarcimakM
1:43:00
 
13
SmatsøerneM
5:17:41
6316
Mogens FrederiksenM
1:42:33
6317
Carsten Blom NielsenM
1:44:34
6311
Rasmus Christian Fischer PedersenM
1:50:33
 
14
AGRAMKOW VikingsM
5:18:17
6748
Lasse Nordbag KristoffersenM
1:29:07
6729
Morten SchmidtM
1:54:13
6726
Mark MartinussenM
1:54:55
 
15
7. BrigadeM
5:23:29
6059
Alexander SteffensenM
1:27:26
6060
Frederik SteffensenM
1:52:29
6061
Henry SteffensenM
2:03:33
 
16
Felding's VikingerM
5:23:49
6566
Kristian KrabbeM
1:38:50
6570
Palle ChristensenM
1:47:15
6572
Brian SøndergaardM
1:57:43
 
17
xXxM
5:24:05
6295
Martin Bøgh FriisM
1:46:32
6294
Torben Strandby AndersenM
1:46:37
6292
Henrik BøgnM
1:50:55
 
18
Engroshjul A/SM
5:28:21
6632
Jonas NielsenM
1:49:25
6634
Nicolai NielsenM
1:49:27
6631
Adam StisenM
1:49:28
 
19
Team pilekærM
5:28:28
6305
Jan AndersenM
1:49:24
6300
Torben MeyhoffM
1:49:24
6264
Allan HøjlundM
1:49:40
 
20
TEAM AUTOMIZEM
5:30:04
6410
Thue NielsenM
1:44:45
6409
Flemming RohdeM
1:45:08
6412
Mathias AndersenM
2:00:10
 
21
Team 6430M
5:30:47
6053
Lars Romsø GrandtM
1:29:04
6096
Per SchmidtM
1:50:44
6049
Henrik Bonnerup ByrgesenM
2:10:59
 
22
Meldgaard 3M
5:30:49
6279
Sebastian BeckerM
1:49:33
6278
Johan NielsenM
1:50:05
6280
Thomas SangggardM
1:51:09
 
23
Team DVM
5:30:54
6705
Kenneth PaulsenM
1:44:20
6708
Morten nielsenM
1:48:48
6706
Lars HansenM
1:57:46
 
24
NewYorker 2M
5:31:59
6149
Jakob StocholmM
1:50:33
6150
Kasper BentzenM
1:50:34
6151
Willi HilbigM
1:50:51
 
25
Team TA-ElteknikM
5:35:28
6673
Tobias TygesenM
1:36:20
6667
Martin ToftM
1:59:33
6671
Simon LindM
1:59:34
 
26
Æ KnejteM
5:35:39
6174
Ruben AndresenM
1:43:14
6175
Stefan RasmussenM
1:43:14
6176
Tage ClausenM
2:09:10
 
27
AS TØMRER - Let's kick ASM
5:36:26
6366
Peter SlotM
1:51:49
6367
Ricardas ZukauskasM
1:51:59
6369
Rasmus JensenM
1:52:37
 
28
40+M
5:38:21
6101
Niels MathiesenM
1:52:46
6103
Thomas ChristensenM
1:52:47
6097
Claus AnkerstjerneM
1:52:47
 
29
40+M
5:38:24
6104
Claus ThomsenM
1:52:47
6098
Henning KühlM
1:52:47
6100
Michael Bothmann JensenM
1:52:48
 
30
Team Fucking FætteM
5:40:05
6307
Thomas JørgensenM
1:52:19
6308
Steffen ThiemerM
1:52:21
6309
Kåre JørgensenM
1:55:24
 
31
Meldgaard 4M
5:46:13
6287
Lars Peder OlersenM
1:34:22
6281
Martin BorgersenM
1:48:12
6285
Danny ChristiansenM
2:23:38
 
32
konfirmanderM
5:47:37
6159
Morten MathiesenM
1:52:22
6162
Torben AndersenM
1:52:59
6160
Mikael StubM
2:02:15
 
33
De UladesigsnigeforbiligeM
5:51:52
6523
Claus Blak WaltherM
1:57:09
6526
Nicolai WaltherM
1:57:17
6525
Lars KristensenM
1:57:24
 
34
Team JohnM
5:53:09
6384
Jannick HagensenM
1:57:42
6382
John MatthiesenM
1:57:42
6383
Christian HagensenM
1:57:43
 
35
Team Fucking FætteM
5:57:56
6310
Jan HauschildtM
1:55:26
6356
Morten NeumannM
2:01:13
6325
Martin Dittmann ZöegaM
2:01:15
 
36
Klub FFF - Fem Flotte FyreM
5:58:19
6405
Mikael "Kongen" SaksM
1:47:09
6404
Henrik "Koller" ChristensenM
2:05:34
6406
Kristian "Nylle" NymarkM
2:05:35
 
37
SlappendalesM
6:03:20
6234
Kenneth MulbergM
1:53:09
6236
Uffe RaunM
1:56:08
6211
Kenneth ThomsenM
2:14:02
 
38
Team TA-ElteknikM
6:06:22
6672
Kevin PaysenM
2:00:11
6668
Claus AndersenM
2:02:04
6670
Thomas AagaardM
2:04:06
 
39
konfirmanderM
6:07:21
6161
Søren MathiasenM
2:02:18
6397
Claus OksenM
2:02:25
6157
Torben JensenM
2:02:37
 
40
konfirmanderM
6:07:55
6349
Kenneth BjerreM
2:02:38
6158
Rasmus ScherfigM
2:02:38
6348
Thomas MikkelsenM
2:02:38
 
41
Team A78 ArkitekterM
6:08:18
6549
Thorkild HansenM
1:59:49
6545
Jens JensenM
2:04:13
6548
Peter LøkkegaardM
2:04:14
 
42
Hurtig KarlM
6:11:44
6374
John LauesenM
2:01:32
6372
Jørn RossenM
2:05:05
6373
Bent Hellesøe clausenM
2:05:06
 
43
Varde Atlet KlubM
6:13:19
6738
Michael Vagtborg MathiasenM
1:21:46
6741
Jimmi Egsgaard BorgwardtM
1:59:54
6740
Michael FribergM
2:51:38
 
44
FlotM
6:13:37
6182
Christian Boi HansenM
2:04:21
6179
Lasse Damm ThomsenM
2:04:37
6180
Jakob HansenM
2:04:39
 
45
#teamrunningscoutsM
6:14:09
6392
Klaus EisenhardtM
2:04:42
6391
John KochM
2:04:42
6390
Allan Bornholt HenningsenM
2:04:44
 
46
Team A78 ArkitekterM
6:14:45
6551
Steffen HansenM
2:04:16
6543
Hans HansenM
2:05:13
6546
Lars ClausenM
2:05:15
 
47
TromlenM
6:14:56
6800
Michael KroghM
2:04:13
6798
Søren JacobsenM
2:04:28
6799
Henrik BrændgaardM
2:06:13
 
48
Team JohnM
6:15:42
6386
Daniel GloyM
2:04:08
6385
Jesper HansenM
2:04:08
6381
Kasper HansenM
2:07:25
 
49
Os med dolkM
6:16:58
6035
Søren JensenM
2:05:33
6036
Flemming JohannesenM
2:05:33
6038
Torben GreenM
2:05:51
 
50
Last MinuteM
6:19:00
6784
Casper ChristensenM
2:06:19
6785
Mikkel BrunckeM
2:06:19
6783
René ElbækM
2:06:21
 
51
Team Galt NaasM
6:20:56
6636
Sebastian RasmussenM
2:06:53
6638
Jonas ThomsenM
2:06:56
6637
Claus ThomsenM
2:07:06
 
52
Disco Disco Good GoodM
6:21:52
6401
Christian OlsenM
1:59:50
6400
Tobias Hinchely PedersenM
2:01:04
6402
Mike ValantM
2:20:57
 
53
Vanish Oxi ActionM
6:23:02
6447
Marcus ByrgesenM
2:07:38
6448
Tinus ByrgesenM
2:07:39
6450
Christian HansenM
2:07:44
 
54
Os med dolkM
6:23:04
6037
Jesper tapdrup AndersenM
2:07:16
6040
Thomas Fink HansenM
2:07:27
6039
Lars Bo JensenM
2:08:20
 
55
Team Long HouseM
6:24:16
6702
Ole Kaarup NielsenM
2:08:04
6703
Teddy JensenM
2:08:05
6701
Mads LundM
2:08:06
 
56
Schneider rausM
6:26:02
6686
Burkhard WinskiM
2:08:38
6687
René ClausenM
2:08:40
6685
Thomas MatzenM
2:08:43
 
57
NewYorker 1M
6:30:13
6147
Jacob Have ChristensenM
1:57:17
6145
Morten BuchardM
2:02:44
6144
Claus ReeseM
2:30:12
 
58
Team MørkehøjM
6:31:12
6696
Lasse MørkehøjM
2:10:23
6592
Christian MørkehøjM
2:10:24
6658
Paul MørkehøjM
2:10:24
 
59
Team GinM
6:32:27
6574
Jens SivertsenM
2:10:49
6575
Hans Voigt EriksenM
2:10:49
6573
Hans VigenM
2:10:49
 
60
Hurtig KarlM
6:35:08
6380
Rasmus FrandsenM
2:11:25
6370
Carsten LauritsenM
2:11:26
6371
Rasmus AndresenM
2:12:16
 
61
Team A78 ArkitekterM
6:35:41
6547
Morten GrejsenM
2:11:18
6544
Jacob ClausenM
2:11:19
6550
Brian SølsnesM
2:13:03
 
62
TEAM AUTOMIZE #3M
6:36:33
6457
Lars DidriksenM
1:59:40
6462
Jesper NøhrM
2:12:51
6460
Allan KristensenM
2:24:01
 
63
#TeamBlødNougatM
6:37:02
6080
Frank Heitmann MadsenM
2:10:20
6083
Danni Thiim HasselagerM
2:10:20
6082
Anders Fredensborg HasselagerM
2:16:21
 
64
Meldgaard 1M
6:41:50
6282
Mathias Rav ChristensenM
1:32:46
6270
Lars Lundberg ChristensenM
1:34:45
6269
Stephan BrobakM
3:34:18
 
65
DFVMM
6:43:04
6584
Andreas RiisM
2:08:42
6586
Magnus OlsenM
2:08:49
6587
Peter BondevenM
2:25:32
 
66
Basserne.M
6:45:44
6355
Ole Kim BondigM
2:09:21
6352
Kim Westergaard AsmussenM
2:18:07
6354
Kim Bluhm KawalerM
2:18:16
 
67
Miles Ahead - Æd surstrømning 2 x Lars + Alex!M
6:47:18
6262
Alexander HansenM
1:51:26
6261
Sebastian FrenanderM
2:07:24
6263
Christian KnudsenM
2:48:27
 
68
De Røde Knejte!M
6:47:52
6580
Mike Claudi KühlM
2:15:55
6583
Phillip SommerM
2:15:58
6579
Simon WeilandM
2:15:58
 
69
Bovrup Varnæs frivillig brandværnM
6:49:08
6821
Bjarke Kaab ChristiansenM
2:16:22
6822
Peter RetzM
2:16:22
6820
Michael Egeberg JensenM
2:16:23
 
70
AlkoholdetM
6:52:21
6797
Jakob Kildahl SørensenM
2:17:24
6537
Kasper KlingM
2:17:27
6538
Nicolai ChristiansenM
2:17:29
 
71
AlkoholdetM
6:54:26
6540
Mads Meilandt ThomsenM
2:17:33
6539
Nicklas Nelli SteenholdtM
2:17:37
6541
Nikolaj LindM
2:19:15
 
72
AGRAMKOW VikingsM
6:59:57
6728
Thomas JohansenM
2:17:28
6727
Henning SørensenM
2:17:31
6725
Bo Holst RasmussenM
2:24:58
 
73
Anal fabeterneM
7:01:17
6500
Morten DahlmannM
1:49:24
6501
Jørgen RommeM
2:13:15
6681
Dennis MaronM
2:58:37
 
74
De middel tungeM
7:03:48
6597
Alexander BachM
2:20:49
6595
Mogens SøndergaardM
2:20:49
6596
Keld AsmussenM
2:22:09
 
75
Wonder MenM
7:08:18
6030
Daniel HolstM
2:22:45
6034
Recep AcanM
2:22:45
6032
Bruno KofoedM
2:22:47
 
76
De gamle kæmper 3M
7:08:44
6619
Halfdan NeumannM
1:50:42
6617
Jakob EllegaardM
2:39:00
6616
Dan B. NielsenM
2:39:01
 
77
Team knap så hurtigM
7:09:04
6762
Claus ChristensenM
2:23:00
6771
Kennet JørgensenM
2:23:01
6763
Finn PetersenM
2:23:02
 
78
Team knap så hurtigM
7:09:06
6765
Per TheilgaardM
2:23:02
6768
Jacob PetersenM
2:23:02
6769
Morten Holmboe AndersenM
2:23:02
 
79
TEAM AUTOMIZE #2M
7:09:32
6455
René FalkenbergM
2:01:49
6458
Daniel GreveM
2:08:48
6461
Asger BremM
2:58:54
 
80
Beach BoisM
7:10:32
6684
Jesper HolmM
2:23:30
6452
Troels List-JensenM
2:23:31
6453
Mads VosnyM
2:23:31
 
81
HumpelbeinsM
7:11:27
6085
Patrick FedericoM
2:23:41
6089
Thor FidderM
2:23:49
6086
Anders Dahl NielsenM
2:23:56
 
82
Bøffen og de bløde løgM
7:11:40
6478
Lasse NygaardM
2:23:47
6479
Lars PedersenM
2:23:56
6480
Mikkel BejerM
2:23:57
 
83
THE NAC MUD PIGSM
7:13:03
6510
Mads Krog-JensenM
2:13:42
6518
Steffen GammelgårdM
2:13:48
6515
Martin HøstM
2:45:33
 
84
Team knap så hurtigM
7:17:27
6770
Simon AndersenM
2:23:04
6772
Lasse NissenM
2:23:08
6774
Jonas AndresenM
2:31:14
 
85
Team TøndervejM
7:22:57
6720
Felix RehseM
2:27:39
6716
Jimmy NielsenM
2:27:39
6717
Mogens HohlmannM
2:27:39
 
86
KoldfæringerneM
7:25:58
6663
Áki SimonsenM
2:28:28
6665
Valdimar TjørnudalM
2:28:44
6666
Pauli TjørnudalM
2:28:45
 
87
Team PilzM
7:29:42
6605
Dan ChristensenM
2:29:53
6606
Lars KristensenM
2:29:53
6603
Tom LorentzenM
2:29:55
 
88
Team Lyn og TordenM
7:30:00
6786
Lars ThyM
2:29:54
6804
Kasper StjernegaardM
2:30:02
6802
Lars Brøner JørgensenM
2:30:04
 
89
Team SydfynM
7:36:07
6118
Chris JohansenM
2:31:55
6117
Mads MouritzenM
2:32:05
6119
Lasse KetelsenM
2:32:05
 
90
op og nedM
7:38:00
6095
Dennis JørgensenM
2:32:39
6090
Jan karlsenM
2:32:40
6093
Christoffer FuglbjergM
2:32:40
 
91
Power RangersM
7:40:19
6653
Henrik SchulzM
2:32:24
6648
Jonas RossenM
2:32:31
6650
Lars Klindt sindbergM
2:35:23
 
92
De gamle kæmper 1M
7:50:23
6610
Tom JessenM
2:36:30
6611
Per DuborgM
2:36:49
6609
Finn Schmidt JensenM
2:37:03
 
93
Vi når ALDRIG i mål, SKÅL!M
7:51:51
6344
Kenneth SørensenM
2:37:13
6343
Joachim TheillM
2:37:15
6341
simon kristensenM
2:37:22
 
94
De gamle kæmper 2M
7:57:01
6613
Holger JacobsenM
2:38:59
6612
Henrik LundM
2:39:00
6614
Kenneth LorenzenM
2:39:01
 
95
De tunge drenge fra HæweM
7:59:08
6320
Kim BergemannM
2:39:42
6319
Frederik Pedersen ClausenM
2:39:42
6322
Ole PedersenM
2:39:42
 
96
Fucking LegendsM
8:09:15
6395
Patrick Warming AndresenM
2:43:04
6388
Kim JørgensenM
2:43:04
6389
Rasmus ConradsenM
2:43:06
 
97
Team knap så hurtigM
8:09:53
6773
Hans SahlM
2:35:59
6764
Henrik WeberM
2:36:01
6766
Poul AndresenM
2:57:52
 
98
THE NAC MUD PIGSM
8:18:10
6514
Niki BirkegaardM
2:45:42
6512
Brian ThøgersenM
2:46:12
6513
Martin MadsenM
2:46:16
 
99
Øl og Bajer fører til sejrM
8:21:42
6493
Alexander ChristensenM
2:46:35
6492
Frederik ChristensenM
2:47:16
6495
Heino LundgrenM
2:47:50
 
100
Team TA-ElteknikM
8:26:11
6677
Brian SchmidtM
2:24:13
6675
Allan JensenM
3:00:54
6669
Lars KyhnM
3:01:02
 
101
Meldgaard 2M
8:35:59
6275
Claus SkøttM
2:51:57
6274
Peter SkadeM
2:51:59
6273
Bent PedersenM
2:52:01
 
102
Øl og Bajer fører til sejrM
8:36:51
6496
Jonas JessenM
2:49:44
6497
Mathias LindholmM
2:49:57
6494
Kim ChristensenM
2:57:09
 
103
max klar igen 2M
8:50:25
6115
Kristian KragelundM
2:39:23
6114
Flemming MinkM
3:05:21
6113
Dennis ChristensenM
3:05:40
 
104
SnotboblerneM
8:52:31
6422
Patrick Weiss Brøndum AamandM
2:57:30
6424
John AamandM
2:57:30
6724
Martin MajlundM
2:57:30
 
105
SnotboblerneM
8:52:35
6420
Jacob AamandM
2:57:31
6425
Rene Weiss AamandM
2:57:31
6421
Thomas Kreiberg AamandM
2:57:31
 
106
SkipperpibenM
8:55:09
6196
Tom NørgaardM
2:55:43
6194
Thomas CordtzM
2:56:00
6195
Jan FiirgaardM
3:03:25
 
107
MuddogsM
8:57:09
6491
Ronni JørgensenM
2:59:01
6499
Tommy JensenM
2:59:04
6490
Tommy SørensenM
2:59:04
 
108
Team IT & CoM
9:06:43
6209
Christopher WintherM
3:02:02
6208
Lasse Holst-GloyM
3:02:20
6207
Kim LassenM
3:02:20
 
109
rund er også en formM
9:11:52
6202
Palle BruhnM
3:00:52
6192
niels M
3:05:29
6190
Aage HansenM
3:05:30
 
110
Dem de andre ikke vil lege med!M
9:33:29
6139
Jon FiskerM
3:09:38
6140
Steffan AndersenM
3:09:43
6138
Morten MongerM
3:14:07
 
111
rund er også en formM
9:38:14
6204
Peter VorkM
3:07:00
6191
børge M
3:15:32
6203
Palle JakobsenM
3:15:41