Resultat
8 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | Master Herre A |
Omgange | 8 |
Samlet tid | 2:35:39 |
Detaljer
Starttidspunkt | 13:25:00 |
Dato | 24. maj 2021 |
Detaljer
Distance i alt | 96 km |
Distance (omgang) | 12 km |
Gennemsnit omgang | 19:27 37,00 km/t |
Hurtigste omgang | 18:03 39,86 km/t |
Langsomste omgang | 20:38 34,88 km/t |
Deltager (#15)
Flemming Steen | |
Silkeborg IF Cykling | |
Danmark | |
53 år (56 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 18:03 | 39,86 km/t | 18:03 | 24 | 13:43:03 | |||
Omgang 2 | 18:20 | 39,27 km/t | 36:23 | 18 | 14:01:23 | |||
Omgang 3 | 19:17 | 37,32 km/t | 55:41 | 24 | 14:20:41 | |||
Omgang 4 | 19:02 | 37,80 km/t | 1:14:44 | 24 | 14:39:44 | |||
Omgang 5 | 19:37 | 36,68 km/t | 1:34:21 | 24 | 14:59:21 | |||
Omgang 6 | 20:06 | 35,80 km/t | 1:54:28 | 24 | 15:19:28 | |||
Omgang 7 | 20:38 | 34,88 km/t | 2:15:06 | 24 | 15:40:06 | |||
Omgang 8 | 20:32 | 35,05 km/t | 2:35:39 | 22 | 16:00:39 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Flemming
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Odder CK - 2023 | 17-09-2023 | 25,3 KM | 2 | 4 omgange | 2:37:15 | 38,61 km/t | 1:33 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 15 KM | 13 | 7 omgange | 2:42:12 | 38,84 km/t | 1:32 min/km |
U23 DM og Master DM linieløb 2023 - Holstebro CC | 03-09-2023 | 18,3 KM | 12 | 5 omgange | 2:19:10 | 39,45 km/t | 1:31 min/km |
BCC | 20-08-2023 | 21,6 KM | 8 | 5 omgange | 2:57:35 | 36,49 km/t | 1:38 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13-08-2023 | 14,4 KM | 19 | 6 omgange | 2:17:00 | 37,84 km/t | 1:35 min/km |
Hadsten Gadeløb 2023 | 10-08-2023 | 1,4 KM | 22 | 16 omgange | 39:19 | 34,17 km/t | 1:45 min/km |
Visit Vejle Løbet 2023 | 11-06-2023 | 13 KM | 9 | 8 omgange | 2:39:45 | 39,06 km/t | 1:32 min/km |
Agro-Top løbet Skive 2023 | 10-06-2023 | 17 KM | 2 | 7 omgange | 2:51:44 | 41,57 km/t | 1:26 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 4 | 8 omgange | 2:31:13 | 38,09 km/t | 1:34 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 10 | 6 omgange | 3:00:15 | 38,34 km/t | 1:33 min/km |
Fredericia Cycle Club 2023 | 21-05-2023 | 9,07 KM | 6 | 10 omgange | 2:20:52 | 38,63 km/t | 1:33 min/km |
Danmarks Højeste Motionscykelløb 2023 | 18-05-2023 | 107,7 KM | 19 | 2:56:48 | 2:56:32 | 36,60 km/t | 1:38 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 15 KM | 9 | 6 omgange | 2:21:53 | 38,06 km/t | 1:34 min/km |
KRITERIUM FREDERIKSHØJ/WINDOWMASTER powered by MARTINSEN | 23-04-2023 | 1,75 KM | 4 | 20 omgange | 51:07 | 41,07 km/t | 1:27 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10-04-2023 | 17,9 KM | 3 | 6 omgange | 2:53:27 | 37,15 km/t | 1:36 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 4 | 6 omgange | 2:17:01 | 39,41 km/t | 1:31 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 21,4 KM | 7 | 4 omgange | 2:12:42 | 38,70 km/t | 1:33 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 7 | 4 omgange | 2:21:41 | 38,96 km/t | 1:32 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 6 | 10 omgange | 2:08:52 | 40,04 km/t | 1:29 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 13 | 5 omgange | 2:57:53 | 41,82 km/t | 1:26 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18-09-2022 | 25,3 KM | 8 | 4 omgange | 2:39:53 | 37,97 km/t | 1:34 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 25,5 KM | 6 | 4 omgange | 2:38:42 | 38,56 km/t | 1:33 min/km |
Nordisk Mesterskab Master 2022 linjeløb LFCK | 21-08-2022 | 15,8 KM | 3 | 7 omgange | 2:43:29,45 | 40,59 km/t | 1:28 min/km |
Rundt om Horsens 2022 (M) | 14-08-2022 | 143 KM | 9 | 4:07:59 | 4:07:49 | 34,62 km/t | 1:43 min/km |
Hadsten Gadeløb 2022 | 11-08-2022 | 1400 Meter | 20 | 17 omgange | 39:13 | 36,41 km/t | 1:38 min/km |
Det Østjyske Bakkeløb 2022 | 10-08-2022 | 63 KM | 61 | 1:40:09 | 1:39:56 | 37,82 km/t | 1:35 min/km |
Holstebro CC - U23 - Master DM linieløb | 19-06-2022 | 19,3 KM | 3 | 5 omgange | 2:25:32 | 39,78 km/t | 1:30 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 3 | 6 omgange | 3:09:44 | 35,86 km/t | 1:40 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 7 | 8 omgange | 2:43:25 | 35,24 km/t | 1:42 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 7 | 5 omgange | 2:46:50 | 42,80 km/t | 1:24 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 7 | 8 omgange | 2:27:00 | 38,20 km/t | 1:34 min/km |
Danmarks Højeste Motionscykelløb 2022 | 26-05-2022 | 143,5 KM | 5 | 3:49:29 | 3:49:14 | 37,56 km/t | 1:35 min/km |
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club | 15-05-2022 | 9,07 KM | 10 | 10 omgange | 2:18:34 | 39,27 km/t | 1:31 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08-05-2022 | 18,3 KM | 6 | 6 omgange | 2:50:50 | 38,56 km/t | 1:33 min/km |
Hobro løbet 2022 | 07-05-2022 | 14,4 KM | 3 | 6 omgange | 2:19:54 | 37,05 km/t | 1:37 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 15 KM | 5 | 6 omgange | 2:20:26 | 38,45 km/t | 1:33 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 23 KM | 6 | 3 omgange | 1:37:51 | 42,31 km/t | 1:25 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24-04-2022 | 13 KM | 9 | 8 omgange | 2:49:09 | 36,89 km/t | 1:37 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 11 | 6 omgange | 2:44:05 | 39,27 km/t | 1:31 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 15 KM | 8 | 6 omgange | 2:06:52 | 42,56 km/t | 1:24 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 21,4 KM | 6 | 4 omgange | 2:13:12 | 38,55 km/t | 1:33 min/km |
CK FIX Linjeløb 2021 | 02-10-2021 | 14,6 KM | 3 | 7 omgange | 2:34:11,33 | 39,77 km/t | 1:30 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 11 | 10 omgange | 2:06:57 | 40,64 km/t | 1:28 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 9 | 4 omgange | 2:44:45 | 40,20 km/t | 1:29 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 2 | 6 omgange | 2:12:30 | 39,12 km/t | 1:32 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 2 | 4 omgange | 2:38:32 | 38,30 km/t | 1:33 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 20,3 KM | 18 | 4 omgange | 2:00:09 | 40,55 km/t | 1:28 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 9 | 6 omgange | 2:21:53 | 38,06 km/t | 1:34 min/km |
Fredericia CC 2021 | 04-09-2021 | 9 KM | 1 | 11 omgange | 2:30:03 | 39,58 km/t | 1:30 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 13 KM | 9 | 8 omgange | 2:44:40 | 37,89 km/t | 1:35 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15-08-2021 | 11,26 KM | 9 | 8 omgange | 2:16:46 | 39,51 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb | 08-08-2021 | 15,6 KM | 6 | 6 omgange | 2:29:35 | 37,54 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 8 | 6:14:04 | 6:14:04 | 2,50 km/t | 23:58 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 6 | 8 omgange | 2:32:11 | 39,11 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 13 | 9 omgange | 56:43 | 39,98 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 26 | 15:37 | 15:37 | 40,70 km/t | 1:28 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 10 | 5 omgange | 2:53:45 | 37,29 km/t | 1:36 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 25,5 KM | 6 | 4 omgange | 2:44:11 | 37,27 km/t | 1:36 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 8 | 4 omgange | 2:18:04 | 39,98 km/t | 1:30 min/km |
CK Djurs 2021 | 29-05-2021 | 11,8 KM | 9 | 7 omgange | 1:57:03 | 42,34 km/t | 1:25 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 16 | 5 omgange | 2:59:42 | 39,73 km/t | 1:30 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 10 | 7 omgange | 2:43:38 | 36,96 km/t | 1:37 min/km |
Frederikshøj Windowmaster løbet 2021 | 16-05-2021 | 12,2 KM | 7 | 8 omgange | 2:36:19 | 37,46 km/t | 1:36 min/km |
Danmarks Højeste Motionscykelløb 2021 | 13-05-2021 | 143,5 KM | 4 | 3:47:52 | 3:47:45 | 37,80 km/t | 1:35 min/km |
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master | 24-04-2021 | 1 KM | 3 | 20 omgange | 44:27 | 26,99 km/t | 2:13 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 9 | 4 omgange | 2:40:59,97 | 40,84 km/t | 1:28 min/km |
ABC / PI 2020 | 11-10-2020 | 11 KM | 9 | 6 omgange | 1:36:43 | 40,94 km/t | 1:27 min/km |
Horsens AC - 2020 | 04-10-2020 | 1 KM | 1 | 35 omgange | 42:31 | 49,39 km/t | 1:12 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 3 | 7 omgange | 1:27:38 | 41,21 km/t | 1:27 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 7 | 3 omgange | 2:02:38 | 40,51 km/t | 1:28 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 34 | 4 omgange | 1:56:20 | 41,88 km/t | 1:25 min/km |
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb | 13-09-2020 | 31,5 KM | 10 | 3 omgange | 2:18:16 | 41,01 km/t | 1:27 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06-09-2020 | 15 KM | 3 | 5 omgange | 1:56:19 | 38,69 km/t | 1:33 min/km |
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC | 05-09-2020 | 9,7 KM | 3 | 8 omgange | 1:53:46 | 40,92 km/t | 1:27 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 5 | 11 omgange | 2:22:44 | 39,76 km/t | 1:30 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 7 | 4 omgange | 2:32:19 | 39,86 km/t | 1:30 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 13 | 5 omgange | 2:16:01 | 40,58 km/t | 1:28 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 1 | 5 omgange | 2:22:34 | 39,77 km/t | 1:30 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 18,2 KM | 3 | 6 omgange | 3:02:02 | 35,99 km/t | 1:40 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 15 KM | 4 | 6 omgange | 2:20:47 | 38,36 km/t | 1:33 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 9 | 7 omgange | 2:54:36 | 37,28 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 21 | 7 omgange | 2:54:36 | 37,28 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 4 | 8 omgange | 2:32:01 | 39,15 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 4 | 8 omgange | 2:32:01 | 39,15 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 10 | 7 omgange | 2:46:10 | 38,92 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 19 | 7 omgange | 2:46:09 | 38,92 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 12 | 15:45 | 15:45 | 40,35 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 25 | 15:45 | 15:45 | 40,35 km/t | 1:29 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 25,5 KM | 10 | 4 omgange | 2:35:53 | 39,26 km/t | 1:31 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 15 | 6 omgange | 2:19:33 | 38,69 km/t | 1:33 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 3 | 7 omgange | 2:38:39 | 37,85 km/t | 1:35 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 8 | 6 omgange | 3:07:19 | 36,51 km/t | 1:38 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 13 KM | 3 | 6 omgange | 2:21:13 | 33,14 km/t | 1:48 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 17 KM | 9 | 5 omgange | 2:09:43 | 39,31 km/t | 1:31 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 9 | 4 omgange | 2:21:40 | 36,59 km/t | 1:38 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 19,7 KM | 1 | 4 omgange | 2:00:16 | 39,31 km/t | 1:31 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 2 | 4 omgange | 1:45:52 | 40,35 km/t | 1:29 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 23 KM | 7 | 4 omgange | 2:23:12 | 38,54 km/t | 1:33 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 21,4 KM | 10 | 4 omgange | 2:08:36 | 39,94 km/t | 1:30 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 18,3 KM | 5 | 4 omgange | 1:59:40 | 36,70 km/t | 1:38 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 1 | 3 omgange | 1:42:32 | 40,37 km/t | 1:29 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 5 | 11 omgange | 2:27:52 | 38,38 km/t | 1:33 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 23,5 KM | 5 | 4 omgange | 2:33:34 | 36,73 km/t | 1:38 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 5 | 5 omgange | 3:03:30 | 38,42 km/t | 1:33 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 16 | 6 omgange | 2:18:15 | 39,84 km/t | 1:30 min/km |
Sensommerløbet (cykel) 2018 | 25-08-2018 | 105 KM | 18 | 2:44:40 | 2:44:32 | 38,29 km/t | 1:34 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 18,2 KM | 9 | 6 omgange | 2:55:38 | 37,30 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 3 | 11 omgange | 1:09:41 | 39,78 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 7 | 11 omgange | 1:09:41 | 39,78 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #Samlet Resultat | 29-07-2018 | 4,2 KM | 3 | 0:00 | 7:07:26 | 0,59 km/t | 1:41:46 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 10 | 7 omgange | 2:22:51 | 36,46 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 3 | 7 omgange | 2:22:51 | 36,46 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 4 | 7 omgange | 3:01:05 | 35,95 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 7 KM | 4 | 7 omgange | 3:01:05 | 16,24 km/t | 3:41 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 17 | 14 omgange | 34:01 | 34,57 km/t | 1:44 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 6 | 14 omgange | 34:01 | 34,57 km/t | 1:44 min/km |
Gran Fondo Denmark 2018 | 24-06-2018 | 178 KM | 34 | 4:22:29 | 4:22:29 | 40,69 km/t | 1:28 min/km |
Fredercia Master DM (DCU) | 17-06-2018 | 14,2 KM | 1 | 7 omgange | 2:35:27 | 38,36 km/t | 1:33 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 25,5 KM | 4 | 4 omgange | 2:34:31 | 39,61 km/t | 1:30 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 18,3 KM | 2 | 7 omgange | 3:20:07 | 38,40 km/t | 1:33 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 41 | 7 omgange | 2:40:24 | 37,18 km/t | 1:36 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 23,8 KM | 16 | 5 omgange | 2:49:45 | 42,06 km/t | 1:25 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 4 | 7 omgange | 2:32:16 | 39,72 km/t | 1:30 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 19,7 KM | 7 | 5 omgange | 2:28:41 | 39,75 km/t | 1:30 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 15 KM | 5 | 6 omgange | 2:17:06 | 39,39 km/t | 1:31 min/km |
Rundt I Trehøje (Motion) 2018 | 28-04-2018 | 100 KM | 28 | 2:25:50 | 2:25:50 | 41,14 km/t | 1:27 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 3 | 5 omgange | 2:09:32 | 37,98 km/t | 1:34 min/km |
GP HORSENS POSTEN 2016 | 12-06-2016 | 100 KM | 7 | 2:35:57 | 2:35:57 | 38,47 km/t | 1:33 min/km |
UCI World Cycling Tour Final 2015 Road Race | 06-09-2015 | 165 KM | 169 | 4:17:33 | 4:17:33 | 38,44 km/t | 1:33 min/km |
Copenhagen Gran Fondo 2015 | 16-05-2015 | 169,5 KM | 179 | 4:11:17 | 4:11:17 | 40,47 km/t | 1:28 min/km |
Rundt om Rold 2014 powered by Comwell Sport | 24-08-2014 | 108 KM | 16 | 2:56:27 | 2:56:27 | 36,72 km/t | 1:38 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: lottevittingschmidt@gmail.com