Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.

Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.

Results

Andreas Nielsen
Middelfart Cykel Club
Resultat

4 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 4
Samlet tid 2:34:26,20
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 15 af 35
Mænd 15 af 35
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 109,6 km
Distance (omgang) 27,4 km
Gennemsnit omgang 38:36,55
42,58 km/t
Hurtigste omgang 37:30,51
43,83 km/t
Langsomste omgang 39:29,41
41,63 km/t
Deltager (#31)
Andreas Nielsen
Middelfart Cykel Club
Danmark
Mand, 24 år (25 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 37:30,51 43,83 km/t 37:30,51 23 09:22:30
Omgang 2 38:41,99 42,48 km/t 1:16:12,50 5 10:01:12
Omgang 3 39:29,41 41,63 km/t 1:55:41,92 6 10:40:41
Omgang 4 38:44,28 42,44 km/t 2:34:26,20 15 11:19:26
 
Omgangstider
Andre resultater for Andreas
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Fri Bike Shop - Sønderborg8,6 KM242:30:45
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 202120,3 KM132:32:01
Fredericia CC 20219 KM142:42:27
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 202114 KM222:53:26,78
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup25,5 KM102:34:00
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM121:35:02
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM222:21:54
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-928:35
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM262:59:30
Hobro løbet 201925,3 KM373:36:33
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM293:47:07
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5135,6 KM153:17:00
Hadsten Gadeløb 20191400 Meter2826:21
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM152:38:06
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191940 KM5053:54
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-364:10:34
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM263:19:29
Agro Top løbet 2019 - Skive130,4 KM173:04:30
Kel-Berg GP Herning 2019 - Demin Cup 1 afd.194,9 KM484:33:56
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM512:49:15
3 Dage i Nord - #2 Thy159 KM193:42:35
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM723:44:33
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM393:09:42
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM303:40:24
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM274:04:45
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM203:10:43
Aalborg Gadeløb (DCU)2300 Meter191:19:35
Grindsted DCU CUP - U19 Cup193,4 KM504:14:49
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM323:39:09
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM3541:53
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM273:00:51
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM453:22:11
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM343:34:10
CK Djurs 201819,7 KM63:45:05
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM173:21:35
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM163:41:57
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM263:36:42
3 Dage i Nord - #1 Hjørring153,6 KM353:58:16
Tidtagning ved DCU Distrikt Sjælland. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: lars@bang-maarfelt.dk