Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.

Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.

Results

Mads Baadgaard Rahbek
BHS - PL Beton Bornholm
Resultat

6 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 6
Samlet tid 3:42:08,63
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 86 af 106
Mænd 86 af 106
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 164,4 km
Distance (omgang) 27,4 km
Gennemsnit omgang 37:01,43
44,40 km/t
Hurtigste omgang 35:00,97
46,95 km/t
Langsomste omgang 42:25,91
38,74 km/t
Deltager (#5)
Mads Baadgaard Rahbek
BHS - PL Beton Bornholm
Danmark
Mand, 25 år (26 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 42:25,91 38,74 km/t 42:25,91 43 13:32:25
Omgang 2 37:15,69 44,12 km/t 1:19:41,60 14 14:09:41
Omgang 3 36:38,01 44,88 km/t 1:56:19,62 28 14:46:19
Omgang 4 35:00,97 46,95 km/t 2:31:20,59 26 15:21:20
Omgang 5 35:32,96 46,25 km/t 3:06:53,55 9 15:56:53
Omgang 6 35:15,07 46,64 km/t 3:42:08,63 86 16:32:08
 
Omgangstider
Andre resultater for Mads Baadgaard
ArrangementDistancePlaceringNettotid
DM i enkeltstart (TT) 2022 - Aalborg CR39,6 KM2249:30
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup18,9 KM114:13:04
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP12 KM323:32:49
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP23,8 KM513:12:29
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP11,7 KM103:21:03
Herning City Gadeløbet 2022 - Børne Tour1,6 KM101:17:26
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club9,07 KM332:46:23
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg17,9 KM832:46:52
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy15 KM672:35:24
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring153,6 KM253:37:10
Agro Top løb 2022 - Skive130,4 KM93:01:58
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart)26 KM1433:21,55
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club23 KM583:21:25
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM252:34:30
3 Dage i Nord - #2 Thy15 KM142:25:07
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet27 KM334:22
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 202119,2 KM124:09:25,96
Fri Bike Shop - Sønderborg8,6 KM282:40:13
Tønder ACR - Hydro løbet 202127,6 KM253:07:10
Hobro løbet 202114,4 KM32:43:07
Odder CK25,3 KM123:41:07
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg23,9 KM44:19:07
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give47,8 KM141:02:09
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup178,5 KM74:09:09
ABC Linjeløb 202117,6 KM103:10:40,96
CO:PLAY Grand Prix 20217,8 KM394:05:40,69
CK Aarhus - BACHE Grand Prix for Elite og U194,1 KM333:09:33
Karma Easter Race/Herning Cykle Klubs åbne DCU-løb14,6 KM343:19:43
#HurtigJoakimLøbet 3.0: RETURN OF THE RACING Powered by Sydkysten Cycling5,2 KM342:37:43,12
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport 23,1 KM383:41:58
Elite DM TT 2020, Slagelse CR44 KM655:20,98
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM423:41:44
Herning JFM TT 202027 KM532:28
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser14,4 KM162:29:43
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-5434:59
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC 9,7 KM52:48:38
DM Elite Linjeløb Fyn 202011,7 KM104:37:21
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM32:58:20
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM53:05:25
Hobro løbet 201925,3 KM293:35:54
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM43:40:06
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb157,8 KM73:36:36
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT26,4 KM332:55,84
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM331:42,92
DM Elite Linjeløb - Esbjerg Cykelring Sport af 1919225 KM184:59:47
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191940 KM2449:13
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-444:10:37
Kel-Berg GP Herning 2019 - Demin Cup 1 afd.194,9 KM94:28:59
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM442:49:12
3 Dage i Nord - #2 Thy159 KM343:42:37
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM243:35:28
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM33:07:59
Integoløbet Hedensted 11,23 KM113:15:11
Tidtagning ved DCU Distrikt Sjælland. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: lars@bang-maarfelt.dk