Plac. | Startnr. | Bruttotid | Nettotid | Deltager | Klub/Firma | Land | By | Hastighed | Tempo |
51 | 111 | 1:41:37 | 1:41:36 | Allan Hareskov | | DEN | Hjørring | 12,46 km/t | 4:48 min/km |
|
|
52 | 151 | 1:41:42 | 1:41:37 | Leif Winther | | UKE | | 12,45 km/t | 4:49 min/km |
|
|
53 | 94 | 1:41:43 | 1:41:43 | Inge Ring Kofoed | | DEN | Aalborg SØ | 12,45 km/t | 4:49 min/km |
|
|
54 | 137 | 1:41:57 | 1:41:49 | Jakob Lyby Hansen | | DEN | Nibe | 12,42 km/t | 4:49 min/km |
|
|
55 | 96 | 1:42:18 | 1:42:14 | Lise Lorentsen Mikkelsen | | DEN | Aalborg SV | 12,37 km/t | 4:50 min/km |
|
|
56 | 61 | 1:42:31 | 1:42:26 | Elias John Zulfiqar
Aalborg Atletik & Motion
| Aalborg Atletik & Motion | DEN | Aalborg | 12,35 km/t | 4:51 min/km |
|
Klub/Firma |
Aalborg Atletik & Motion |
|
57 | 75 | 1:42:38 | 1:42:30 | Jan Niss-Henriksen | | DEN | Aalborg | 12,33 km/t | 4:51 min/km |
|
|
58 | 17 | 1:42:49 | 1:42:40 | Bjørn Bertinus
AAM
| AAM | DEN | | 12,31 km/t | 4:52 min/km |
|
|
59 | 106 | 1:42:57 | 1:42:50 | Flemming Lundager
KMD
| KMD | DEN | Aalborg SV | 12,30 km/t | 4:52 min/km |
|
|
60 | 166 | 1:43:06 | 1:43:03 | Jesper Schiønning | | UKE | | 12,28 km/t | 4:53 min/km |
|
|
61 | 161 | 1:43:08 | 1:43:04 | Mogens Skjollander | | UKE | | 12,27 km/t | 4:53 min/km |
|
|
62 | 46 | 1:43:16 | 1:43:08 | Michael Hove | | DEN | Aalborg | 12,26 km/t | 4:53 min/km |
|
|
63 | 128 | 1:43:25 | 1:43:21 | Lasse Bruhn Knudsen | | DEN | Aalborg | 12,24 km/t | 4:54 min/km |
|
|
64 | 145 | 1:43:32 | 1:43:20 | Nikolaj Lyngbye Kolbe | | DEN | Vestbjerg | 12,23 km/t | 4:54 min/km |
|
|
65 | 73 | 1:43:57 | 1:43:50 | Jens Buch
NØL Nørresundby løbe og motionsklub
| NØL Nørresundby løbe og motions. | DEN | Nørresundby | 12,18 km/t | 4:55 min/km |
|
Klub/Firma |
NØL Nørresundby løbe og motions. |
|
66 | 41 | 1:44:01 | 1:43:53 | Bjarke Pedersen | | DEN | Højbjerg | 12,17 km/t | 4:55 min/km |
|
|
67 | 148 | 1:44:07 | 1:44:00 | Gert Larsen
Godthåb Trim
| Godthåb Trim | DEN | Svenstrup J | 12,16 km/t | 4:56 min/km |
|
|
68 | 162 | 1:44:09 | 1:43:59 | Anders Engqvest | | UKE | | 12,16 km/t | 4:56 min/km |
|
|
69 | 154 | 1:44:41 | 1:44:30 | Thomas Môrck | | UKE | | 12,09 km/t | 4:57 min/km |
|
|
70 | 153 | 1:44:48 | 1:44:39 | Benny Larsen | | UKE | | 12,08 km/t | 4:58 min/km |
|
|
71 | 119 | 1:45:34 | 1:45:24 | Janus Skjoldborg | | DEN | Aalborg SV | 11,99 km/t | 5:00 min/km |
|
|
72 | 31 | 1:45:55 | 1:45:51 | Poul Lund | | DEN | Nibe | 11,95 km/t | 5:01 min/km |
|
|
73 | 149 | 1:46:13 | 1:46:05 | Palle Bonde | | DEN | Aalborg | 11,92 km/t | 5:02 min/km |
|
|
74 | 81 | 1:46:18 | 1:46:11 | Cecilie Hübner
Optimisterne
| Optimisterne | DEN | Århus | 11,91 km/t | 5:02 min/km |
|
|
75 | 123 | 1:47:51 | 1:47:44 | Jakob Mumgaard Bruun | | DEN | Aalborg Øst | 11,74 km/t | 5:06 min/km |
|
|
76 | 98 | 1:48:11 | 1:48:00 | Ulrik Toft
UKON, indre styrke, ydre resultater
| UKON, indre styrke, ydre result. | DEN | Aalborg SØ | 11,70 km/t | 5:07 min/km |
|
Klub/Firma |
UKON, indre styrke, ydre result. |
|
77 | 160 | 1:48:38 | 1:48:35 | Poul Severinsen | | UKE | | 11,65 km/t | 5:08 min/km |
|
|
78 | 102 | 1:48:38 | 1:48:34 | Susanne Severinsen
Team Seve
| Team Seve | DEN | Støvring | 11,65 km/t | 5:08 min/km |
|
|
79 | 49 | 1:48:41 | 1:48:32 | Thomas Christensen | | DEN | Aalborg | 11,65 km/t | 5:09 min/km |
|
|
80 | 140 | 1:48:44 | 1:48:31 | Ulla Toft | | DEN | Frederiksberg | 11,64 km/t | 5:09 min/km |
|
|
81 | 56 | 1:48:51 | 1:48:46 | Suzanne Kjærgaard Olesen
Aalborg Atletik og Motion
| Aalborg Atletik og Motion | DEN | Hjørring | 11,63 km/t | 5:09 min/km |
|
Klub/Firma |
Aalborg Atletik og Motion |
|
82 | 93 | 1:49:10 | 1:48:56 | Henrik Berg | | DEN | Vestbjerg | 11,60 km/t | 5:10 min/km |
|
|
83 | 20 | 1:49:25 | 1:49:18 | Heini Brondum
Snailman
| Snailman | DEN | Aalborg | 11,57 km/t | 5:11 min/km |
|
|
84 | 21 | 1:49:40 | 1:49:36 | Joan Manuel Palos Sogues | | DEN | Aalborg | 11,54 km/t | 5:11 min/km |
|
|
85 | 68 | 1:50:04 | 1:49:54 | Peter Sønderlund
Dansk Halvmarathonklub
| Dansk Halvmarathonklub | DEN | Aalborg | 11,50 km/t | 5:12 min/km |
|
Klub/Firma |
Dansk Halvmarathonklub |
|
86 | 120 | 1:50:19 | 1:50:11 | Rune Winther
VKSB
| VKSB | DEN | Aalborg | 11,47 km/t | 5:13 min/km |
|
|
87 | 71 | 1:50:21 | 1:50:14 | Jørgen Sabroe | | DEN | Løgstør | 11,47 km/t | 5:13 min/km |
|
|
88 | 3 | 1:50:31 | 1:50:22 | Simon Stidsing Hansen | | DEN | Nørresundby | 11,46 km/t | 5:14 min/km |
|
|
89 | 66 | 1:51:08 | 1:51:01 | Line Fynbo
HTK
| HTK | DEN | Hjørring | 11,39 km/t | 5:16 min/km |
|
|
90 | 147 | 1:51:26 | 1:51:15 | Søren Sørensen
Garnmanden fra vejgaard
| Garnmanden fra vejgaard | DEN | Aalborg | 11,36 km/t | 5:16 min/km |
|
Klub/Firma |
Garnmanden fra vejgaard |
|
91 | 127 | 1:51:31 | 1:51:26 | Klaus Munch | | DEN | Aalborg | 11,35 km/t | 5:17 min/km |
|
|
92 | 109 | 1:51:48 | 1:51:42 | Martin Nedergaard Kristensen | | DEN | Hjørring | 11,32 km/t | 5:17 min/km |
|
|
93 | 69 | 1:52:01 | 1:51:52 | Torben Kusk
Aalborg atletik
| Aalborg atletik | DEN | Aalborg Øst | 11,30 km/t | 5:18 min/km |
|
Klub/Firma |
Aalborg atletik |
|
94 | 84 | 1:52:13 | 1:52:00 | Tanja Lind | | DEN | Aalborg SV | 11,28 km/t | 5:19 min/km |
|
|
95 | 79 | 1:52:36 | 1:52:28 | Majbrit Foldager Andresen
Havstrygerne
| Havstrygerne | DEN | Hirtshals | 11,24 km/t | 5:20 min/km |
|
|
96 | 48 | 1:52:43 | 1:52:36 | Niels Navne
Aalborg Atletik og Motion
| Aalborg Atletik og Motion | DEN | Aalborg SØ | 11,23 km/t | 5:20 min/km |
|
Klub/Firma |
Aalborg Atletik og Motion |
|
97 | 2 | 1:53:04 | 1:52:54 | Signe Hansen | | DEN | Nørresundby | 11,20 km/t | 5:21 min/km |
|
|
98 | 25 | 1:53:56 | 1:53:44 | Karina Kjeldgaard Ludvigsen | | DEN | Aalborg SØ | 11,11 km/t | 5:24 min/km |
|
|
99 | 24 | 1:53:57 | 1:53:44 | Daniel Stroe | | DEN | Aalborg Øst | 11,11 km/t | 5:24 min/km |
|
|
100 | 34 | 1:54:09 | 1:54:05 | Mette Simonsen Sivesgaard
Mette Sivesgaard
| Mette Sivesgaard | DEN | Hjørring | 11,09 km/t | 5:24 min/km |
|
Klub/Firma |
Mette Sivesgaard |
|