Events
Virtuelle events
Events & tilmelding
Resultater
Træning
Træning
Hjælp & Info
Ofte stillede spørgsmål
Om Sportstiming
Kontakt
Gavekort
Handelsbetingelser
Persondata-politik
For arrangører
Log ind
Log ind
Indkøbskurv
Sprog
Dansk
Norsk
Svenska
English
Deutsch
Français
Italiano
简体中文
Brabrand Sø Halvmarathon 5 års fødselsdagløb
Resultater
Resultater
Event
Deltagere
Resultater
Favoritter
Event
Deltagere
Resultater
Favoritter
21.1 KM
Alle køn
Mænd
Kvinder
Søg
Alle lande
Danmark
Spanien
Ukendt land
Udvid søgning
Plac.
Startnr.
Bruttotid
Deltager
Klub/Firma
Land
1
149
1:27:53
Jesper Kjær Ries
DHK / Beumer
DHK / Beumer
DEN
Klub/Firma
DHK / Beumer
2
155
1:30:58
Morten Pannen
Tilstløberne
Tilstløberne
DEN
Klub/Firma
Tilstløberne
3
69
1:34:00
Claus Miltoft
BMI Løb & Motion
BMI Løb & Motion
DEN
Klub/Firma
BMI Løb & Motion
4
165
1:36:22
Thomas Terjesen Sloth
Mikkeller Running Club Aarhus
Mikkeller Running Club Aarhus
DEN
Klub/Firma
Mikkeller Running Club Aarhus
5
146
1:36:29
Jørn Mauritzen
DEN
Klub/Firma
-
6
157
1:38:08
Lars Philip Knudsen
Tilst Løberne
Tilst Løberne
DEN
Klub/Firma
Tilst Løberne
7
71
1:39:13
Thomas Christensen
BMI Løb & Motion
BMI Løb & Motion
DEN
Klub/Firma
BMI Løb & Motion
8
95
1:40:33
Brian Lillelund
DEN
Klub/Firma
-
9
126
1:41:53
Frank Jakobsen
DEN
Klub/Firma
-
10
153
1:44:45
Per Jørgensen
Ulstrup
Ulstrup
DEN
Klub/Firma
Ulstrup
11
102
1:45:39
Torben Munksgaard
DHK / Run For Fun Haverslev
DHK / Run For Fun Haverslev
DEN
Klub/Firma
DHK / Run For Fun Haverslev
12
76
1:45:41
Anne Jepsen
Aarhus 1900 AM
Aarhus 1900 AM
DEN
Klub/Firma
Aarhus 1900 AM
13
100
1:45:45
Jesper Illeborg
DEN
Klub/Firma
-
14
73
1:45:51
Bente Jepsen
AARHUS 1900/DHK
AARHUS 1900/DHK
DEN
Klub/Firma
AARHUS 1900/DHK
15
74
1:46:28
Kim Nymark
DHK/Aarhus 1900
DHK/Aarhus 1900
DEN
Klub/Firma
DHK/Aarhus 1900
16
112
1:47:59
Peter Bjørnholt
Løbetosserne
Løbetosserne
DEN
Klub/Firma
Løbetosserne
17
94
1:49:07
Brian Pedersen
Aarhus 1900 A/L
Aarhus 1900 A/L
DEN
Klub/Firma
Aarhus 1900 A/L
18
130
1:51:26
Jørgen Skovgaard Bundes
DHK / Bov IF
DHK / Bov IF
DEN
Klub/Firma
DHK / Bov IF
19
97
1:51:34
Tino Dainese
Tilst Løberne
Tilst Løberne
DEN
Klub/Firma
Tilst Løberne
20
108
1:52:18
Jakob Westphall
DEN
Klub/Firma
-
21
107
1:52:20
Conny Westphall
Odder atletik
Odder atletik
DEN
Klub/Firma
Odder atletik
22
121
1:52:27
Christian Møller Nielsen
Agf
Agf
DEN
Klub/Firma
Agf
23
66
1:52:31
Peter Kortbek Eriksen
Tilst løberne
Tilst løberne
DEN
Klub/Firma
Tilst løberne
24
141
1:52:53
Jesper Wienberg
Dhk21 / Horsens All Runners
Dhk21 / Horsens All Runners
DEN
Klub/Firma
Dhk21 / Horsens All Runners
25
128
1:53:33
Flemming Østergaard
Team Sdr Omme IF
Team Sdr Omme IF
DEN
Klub/Firma
Team Sdr Omme IF
26
92
1:54:31
Flemming Iversen
Aarhus 1900 A/L
Aarhus 1900 A/L
DEN
Klub/Firma
Aarhus 1900 A/L
27
91
1:54:34
Hans Christian Fredberg Knudsen
Aarhus 1900 A/M
Aarhus 1900 A/M
DEN
Klub/Firma
Aarhus 1900 A/M
28
125
1:54:48
Anja Christiansen
DHK
DHK
DEN
Klub/Firma
DHK
29
160
1:54:58
Carsten Struck
DEN
Klub/Firma
-
30
127
1:56:12
Charlotte ullerup Sørensen
DHK
DHK
DEN
Klub/Firma
DHK
31
154
1:56:19
Finn Andersen
Team Tuk Tuk
Team Tuk Tuk
DEN
Klub/Firma
Team Tuk Tuk
32
148
1:56:31
Karen Holm
Silkeborg
Silkeborg
DEN
Klub/Firma
Silkeborg
33
119
1:56:33
Sune Nielsen
CUBO
CUBO
DEN
Klub/Firma
CUBO
34
152
1:57:43
Casper Christensen
Response Finance ApS
Response Finance ApS
DEN
Klub/Firma
Response Finance ApS
35
96
1:58:46
Helene Sandvad
DHK / Tilst - løberne
DHK / Tilst - løberne
DEN
Klub/Firma
DHK / Tilst - løberne
36
89
1:58:48
Annemette Engelbrechtsen
Tilst Løberne
Tilst Løberne
DEN
Klub/Firma
Tilst Løberne
37
137
1:59:22
Jens Gottlieb
Crazy Runners Horsens
Crazy Runners Horsens
DEN
Klub/Firma
Crazy Runners Horsens
38
138
1:59:31
Keld Mikkelsen
Runners DK Horsens
Runners DK Horsens
DEN
Klub/Firma
Runners DK Horsens
39
139
2:00:26
Alex Nielsen
Dansk Halvmarathon klub
Dansk Halvmarathon klub
DEN
Klub/Firma
Dansk Halvmarathon klub
40
140
2:00:30
Pia Kirkegaard Nielsen
Dansk Halvmarathon klub
Dansk Halvmarathon klub
DEN
Klub/Firma
Dansk Halvmarathon klub
41
151
2:00:43
Dorthe Neumann
DHK/GIG-Løb & Motion
DHK/GIG-Løb & Motion
DEN
Klub/Firma
DHK/GIG-Løb & Motion
42
120
2:01:19
Lars Skals
DEN
Klub/Firma
-
43
166
2:01:25
Allan Sørensen
Crazy Runners Horsens
Crazy Runners Horsens
DEN
Klub/Firma
Crazy Runners Horsens
44
90
2:01:28
Kenneth Damkjær
DamkjærTri
DamkjærTri
DEN
Klub/Firma
DamkjærTri
45
162
2:01:31
Claus Jensen
Dhk/Here we go
Dhk/Here we go
DEN
Klub/Firma
Dhk/Here we go
46
109
2:03:55
Lise Rasztar
DEN
Klub/Firma
-
47
84
2:03:59
Helle Magnet
Aarhus 1900 Atletik/Motion
Aarhus 1900 Atletik/Motion
DEN
Klub/Firma
Aarhus 1900 Atletik/Motion
48
179
2:04:16
Michael Rolighed
Team Tvilling
Team Tvilling
DEN
Klub/Firma
Team Tvilling
49
192
2:04:18
Mark Sigaard Johansen
Team Tvilling
Team Tvilling
DEN
Klub/Firma
Team Tvilling
50
80
2:05:44
Hanne Villadsen
IAM / DHK
IAM / DHK
DEN
Klub/Firma
IAM / DHK
1
2
»
Tidtagningen til dette event sker med brug af ST App Service. Der benyttes ikke chip-tidtagning til dette arrangement. Ved rettelser bedes du rette henvendelse direkte til arrangøren.