Position Bibno. Name Country Time
1 22 ARK Swimrun Hugo & Max 3:39:05
22-1 Max Andersson SWE 3:39:05
22-2 Hugo Tormento FRA 3:39:05
2 214 ARK swimrun 3:47:21
214-1 Adriel Young AUS 3:47:20
214-2 Amanda Nilsson SWE 3:47:21
3 25 Team Envol - Victor/Guillaume 3:49:51
25-1 Victor Dahl SWE 3:49:51
25-2 Guillaume Heneman FRA 3:49:51
4 217 Team Envol 3:53:55
217-1 Desirée Andersson SWE 3:53:55
217-2 Nicolas Remires FRA 3:53:55
5 253 TEAM ENVOL HEAD-ZOGGS Alexis & Sabina 3:57:51
253-1 Sabina Rapelli SUI 3:57:51
253-2 Alexis Charrier FRA 3:57:51
6 6 YO Running Club 4:00:47
6-1 Daniel Adams-Ray SWE 4:00:47
6-2 Fredrik Axegård SWE 4:00:47
7 216 ARK Swimrun Matthieu & Eugenie 4:08:23
216-1 Matthieu POULLAIN FRA 4:08:23
216-2 Eugenie PLANE FRA 4:08:23
8 7 Staun swimrun 4:17:43
7-1 Jonas Fries SWE 4:17:43
7-2 Patrik Mårtensson SWE 4:17:43
9 204 Team Last Run 4:23:09
204-1 Teemu Toivanen FIN 4:23:08
204-2 Heidi Hyvärinen FIN 4:23:09
10 71 Frankensteins dolme 4:24:38
71-1 Anton Lagerbäck SWE 4:24:38
71-2 Kristoffer Sjöberg SWE 4:24:38
11 215 Team Envol Linnéa & Igor 4:26:47
215-1 Igor Lewandowski POL 4:26:47
215-2 Linnéa Olausson SWE 4:26:47
12 218 Hällmark 4:27:21
218-1 Nina Ellmark SWE 4:27:21
218-2 Per E. Häll SWE 4:27:21
13 412 Team ARKsouls 4:30:11
412-1 Emma Wanberg SWE 4:30:11
412-2 Helen Wikmar SWE 4:30:10
14 4 Team Envol / Trakks Belgium 4:30:17
4-1 Kevin Buffet BEL 4:30:16
4-2 Thomas Ghysel BEL 4:30:17
15 23 Team Envol - Nico & Robin 4:33:48
23-1 Nicolas Tormento SWE 4:33:48
23-2 Robin Ramm-Ericson SWE 4:33:47
16 254 N/A 4:34:48
254-1 Mirella Carlsson SWE 4:34:48
254-2 Andreas Kronberg SWE 4:34:48
17 421 WILD Siri & Evelina 4:35:56
421-1 Siri Ohrankämmen SWE 4:35:56
421-2 Evelina Järvinen SWE 4:35:56
18 408 Team Aline et Julia 4:37:27
408-1 ALINE TAVERNIER FRA 4:37:27
408-2 JULIA MOUSTAKIR FRA 4:37:27
19 74 Team Envol TrollEnez 4:39:00
74-1 Renan Le Padellec FRA 4:39:00
74-2 Jocelyn Texier FRA 4:38:59
20 404 JoLo 4:39:41
404-1 Lorraine Axegård SWE 4:39:40
404-2 Josefine Grahed Jangvert SWE 4:39:41
21 423 Team Strömgren 4:44:15
423-1 Annika Westin SWE 4:44:14
423-2 Marie Anderzén SWE 4:44:15
22 10 Peking Seals 4:44:25
10-1 Anders Nyberg SWE 4:44:25
10-2 Anders Westerberg SWE 4:44:24
23 19 Kraken Grinderman 4:45:13
19-1 Ludvig Myrenberg SWE 4:45:13
19-2 Fredrik Granström SWE 4:45:13
24 3 Team Hubbo 4:46:07
3-1 Markus Lund SWE 4:46:07
3-2 Magnus Jirlind SWE 4:46:06
25 402 Åsa & Carro 4:49:28
402-1 Caroline Arringer SWE 4:49:28
402-2 Åsa Ehrnholm SWE 4:49:28
26 72 Team Roslagsmjölk 4:52:03
72-1 Mats Vidinger SWE 4:52:03
72-2 Joni Perälä FIN 4:52:03
27 425 Fast n furious 4:58:05
425-1 Anna Sporrong SWE 4:58:05
425-2 Johanna Engström SWE 4:58:05
28 403 Södra Skärgården Swimrun 5:12:14
403-1 Jill Wake SWE 5:12:14
403-2 Eva Klingnäs SWE 5:12:14
29 21 TEAM ENVOL TOULON 5:19:46
21-1 Christian JULIA FRA 5:19:46
21-2 Olivier Chapelain FRA 5:19:46
30 5 CIRIC 5:21:23
5-1 Eric Llull FRA 5:21:23
5-2 Cyril Thibault FRA 5:21:23
31 17 E-ELAB 5:27:12
17-1 Andreas Sidén SWE 5:27:12
17-2 David Eklinder SWE 5:27:12
32 15 Team Envol Pilou&Alexis 5:32:01
15-1 Pierre-julien Michel FRA 5:32:01
15-2 Alexis Coignard FRA 5:32:01
33 9 Vista Swimfun 5:37:48
9-1 Henrik Andersson SWE 5:37:48
9-2 Mattias Hallberg SWE 5:37:48
34 14 WESWIMRUN 5:41:41
14-1 Michael Alexander GBR 5:41:41
14-2 Paul Martin GBR 5:41:40
35 76 Dream (S)team 5:50:17
76-1 Linus Sjöberg SWE 5:50:17
76-2 Oskar Mazur SWE 5:50:17
36 406 Westside Swimrunners Emma & Ingela 5:53:41
406-1 Ingela Alverfors SWE 5:53:41
406-2 Emma Eneström SWE 5:53:40
37 78 På rätt väg 5:54:59
78-1 Gustav Larsson SWE 5:54:59
78-2 Stefan Nilsson SWE 5:54:59
38 202 Team Anna & Ben (Envol) 5:57:57
202-1 Benjamin Lau AUS 5:57:57
202-2 Anna Zdolsek SWE 5:57:57
39 73 Class of -95 6:02:35
73-1 Edvin Simmingsköld SWE 6:02:35
73-2 Ola Stadig SWE 6:02:33
40 203 Manžárícka 6:19:05
203-1 Martin Uhlír CZE 6:19:05
203-2 Helena Uhlírová CZE 6:19:04
41 12 Aquaphobians 6:49:46
12-1 George Bryant SWE 6:49:45
12-2 Jason Gunn SWE 6:49:46
42 251 Team Running Värmdö 6:50:00
251-1 Herman Looström SWE 6:50:00
251-2 Jessica Thorelius SWE 6:50:00
43 20 Fanny Jackets 6:51:00
20-1 Dean Pattrick FIN 6:51:00
20-2 Matt Redford FIN 6:51:00
44 11 Twiske Swimrunners 6:52:00
11-1 Joop Schwalbach NED 6:52:00
11-2 Roy Marinus NED 6:52:00
407 Orange Dots -
407-1 Ailsa van Poecke NED
407-2 Maaike Knol NED
18 Team Envol Lars & Matteo 4:24:25
18-1 Backhans Lars SWE 4:24:24
18-2 Matteo Ridolfi ITA 4:24:25
219 Sista minuten -
219-1 Cecilia Berne SWE
219-2 Mattias Kuosku SWE
79 Westcoast dreamteam -
79-1 Andreas Westlund SWE
79-2 David Pamsjö SWE
24 KangaMoose Swimrunners -
24-1 Shane Chaplin AUS
24-2 Martin Granelund SWE
256 Team Pannband -
256-1 Linda Doktár SWE
256-2 Patrik Söderqvist SWE
411 Backas backyard -
411-1 Marika Wagner SWE
411-2 Maja Tesch SWE
255 Team Envol MS -
255-1 Scott Moore SWE
255-2 Monika Topel SWE
257 Swimmies -
257-1 Magnus Nygren SWE
257-2 Peggy Kleidon GER
80 Travhästen och Evighetsmaskinen -
80-1 Mårten Vidlund SWE
80-2 Anders Ekholm SWE
81 Team Envol - Lidingö -
81-1 Gilles Lafleuriel SWE
81-2 Patrick Beke SWE
2 Team Envol Head Swimming -
2-1 Alexandre Dumoulin FRA
2-2 Alexis Kardes FRA
75 Wildswimrun.pl -
75-1 Pawel Nowak POL
75-2 Wojciech Otocki POL
208 Team Lilja -
208-1 Sofia Lilja SWE
208-2 Fredrik Lilja SWE
405 Team Curro Ergo Sum -
405-1 Malin Rappe SWE
405-2 Anna Wiss SWE
409 Team Envol Åsa & Amy -
409-1 Åsa Tengblad SWE
409-2 Amy Abraham SWE
410 TEAM ENVOL AGNESE & NOLWENN -
410-1 Nolwenn RAU LELIEVRE FRA
410-2 Agnese SIGNORELLI ITA
26 Swimrunfamiljen -
26-1 Fredrik Nilzén SWE
26-2 Daniel Fallenius SWE
8 Team Adelante -
8-1 Per Åström SWE
8-2 Calle Barriuso SWE
211 Team Summit -
211-1 Michelle Nyström SWE
211-2 Erik Fridolf SWE
252 Wildswimrun.pl#2 -
252-1 Pawel Zasadni POL
252-2 Anna Baginska POL
426 Team Skødstrup -
426-1 Cecilie Esbjerg DEN
426-2 Emma Lemminger DEN
201 Team Muskö -
201-1 Joakim Brunzell SWE
201-2 Katrin Lindström SWE
1 GautCha - Team Envol -
1-1 Charles-Henri Casala FRA
1-2 Gauthier Le Masne FRA
401 WatchOut! -
401-1 Carolin Schaffert GER
401-2 Paulina Sjöholm SWE
205 Fischman -
205-1 Jonas Ekman Fischer SWE
205-2 Amanda Ekman Fischer SWE
206 Team OX -
206-1 Sascha Bergerhausen GER
206-2 Christine Karl GER
207 Lurch und Kuh -
207-1 Jacob Langeloh SWE
207-2 Katharina Heining SWE
213 StadeEndurance -
213-1 Carina Stade SWE
213-2 Thomas Stade SWE