Startnr. | Deltager | Kategori | Klub/Firma/Sponsor | By | Heat | Distance |
557 | Hans Vedel
1962
| (M) Senior | 1962 | Hjortshøj | Heat 11 (11:05) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
1962 | Heat 11 (11:05) | 5.7 KM |
|
700 | Heidi Andreasen
De Dejlige Damer
| (K) Senior | De Dejlige Damer | Hellerup | Heat 14 (11:20) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
De Dejlige Damer | Heat 14 (11:20) | 5.7 KM |
|
1067 | Heidi Nielsen
Swim Team Neptun
| (K) Unge | Swim Team Neptun | Mariager | Heat 31 (12:35) | 3.3 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Swim Team Neptun | Heat 31 (12:35) | 3.3 KM |
|
650 | Helle Brun | (M) Senior | | Mørkøv | Heat 13 (11:15) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
- | Heat 13 (11:15) | 5.7 KM |
|
1003 | Helle Holm Norup
Hop i Fjorden - Kolding
| (K) Senior | Hop i Fjorden - Kolding | Kolding | Heat 30 (12:30) | 3.3 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Hop i Fjorden - Kolding | Heat 30 (12:30) | 3.3 KM |
|
605 | Helle Middelhede
Fredericia Triathlon Team
| (K) Senior | Fredericia Triathlon Team | Fredericia | Heat 12 (11:10) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Fredericia Triathlon Team | Heat 12 (11:10) | 5.7 KM |
|
725 | Helle Rasmussen
Vordingborg svømmeklub
| (K) Senior | Vordingborg svømmeklub | | Heat 14 (11:20) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Vordingborg svømmeklub | Heat 14 (11:20) | 5.7 KM |
|
1565 | Henk Hansen Visa | (M) Senior | | Hasselager | Heat 41 (13:20) | 1.5 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
- | Heat 41 (13:20) | 1.5 KM |
|
1151 | Henning Elkjær Nielsen
Copenhagen Mermates
| (M) Senior | Copenhagen Mermates | Hellerup | Heat 33 (12:45) | 3.3 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Copenhagen Mermates | Heat 33 (12:45) | 3.3 KM |
|
1019 | Henrik B. Pedersen
HOG svømning
| (M) Senior | HOG svømning | Hinnerup | Heat 30 (12:30) | 3.3 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
HOG svømning | Heat 30 (12:30) | 3.3 KM |
|
524 | Henrik Jensen
Odder Triathlon Klub
| (M) Unge | Odder Triathlon Klub | Viby J | Heat 10 (11:00) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Odder Triathlon Klub | Heat 10 (11:00) | 5.7 KM |
|
509 | Henrik Ørbæk | (M) Senior | | Aalborg | Heat 10 (11:00) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
- | Heat 10 (11:00) | 5.7 KM |
|
707 | Henrik Ozol | (M) Unge | | Aalborg | Heat 14 (11:20) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
- | Heat 14 (11:20) | 5.7 KM |
|
6 | Henrik Schwertfeger
H2odense
| (M) Senior | H2odense | Odense N | Heat 1 (10:00) | 10 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
H2odense | Heat 1 (10:00) | 10 KM |
|
651 | Henrik Søgaard Larsen | (M) Unge | | Ry - Tulstrupvej 105 | Heat 13 (11:15) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
- | Heat 13 (11:15) | 5.7 KM |
|
11 | Henry Lykke Stokholm
Esbjerg Tri & Multisport
| (M) Senior | Esbjerg Tri & Multisport | Bramming | Heat 1 (10:00) | 10 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Esbjerg Tri & Multisport | Heat 1 (10:00) | 10 KM |
|
709 | Ida Mechlenborg Krum
Fredericia Triathlon Team
| (K) Unge | Fredericia Triathlon Team | Fredericia | Heat 12 (11:10) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Fredericia Triathlon Team | Heat 12 (11:10) | 5.7 KM |
|
508 | Ivan Pedersen
Sanistål
| (M) Senior | Sanistål | Svenstrup J | Heat 10 (11:00) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Sanistål | Heat 10 (11:00) | 5.7 KM |
|
714 | Jacob Møller | (M) Senior | | Århus C | Heat 14 (11:20) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
- | Heat 14 (11:20) | 5.7 KM |
|
1513 | Jacob Rafn
Randersidræt.dk
| (M) Senior | Randersidræt.dk | Randers NV | Heat 40 (13:15) | 1.5 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Randersidræt.dk | Heat 40 (13:15) | 1.5 KM |
|
1569 | Jacob Skjærris Lund
Human Grow
| (M) Unge | Human Grow | Langå | Heat 41 (13:20) | 1.5 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Human Grow | Heat 41 (13:20) | 1.5 KM |
|
653 | Jacob Skytte
Hr.
| (M) Unge | Hr. | Brabrand | Heat 13 (11:15) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Hr. | Heat 13 (11:15) | 5.7 KM |
|
7 | Jakob Hyllested | (M) Unge | | Sæby | Heat 1 (10:00) | 10 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
- | Heat 1 (10:00) | 10 KM |
|
1553 | Jakob Voldum Ahlburg
Nikolajs Crew
| (M) Unge | Nikolajs Crew | Aarhus C | Heat 41 (13:20) | 1.5 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Nikolajs Crew | Heat 41 (13:20) | 1.5 KM |
|
1168 | Jan Furbo Sørensen | (M) Senior | | Randers NØ | Heat 32 (12:40) | 3.3 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
- | Heat 32 (12:40) | 3.3 KM |
|
563 | Jan van Zon
Rødekro Tri & Motion
| (M) Senior | Rødekro Tri & Motion | Rødekro | Heat 11 (11:05) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Rødekro Tri & Motion | Heat 11 (11:05) | 5.7 KM |
|
1558 | Janne Thomsen | (K) Senior | | Tørring | Heat 41 (13:20) | 1.5 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
- | Heat 41 (13:20) | 1.5 KM |
|
806 | Jeannette Soelberg
Auning svømmeklub
| (K) Senior | Auning svømmeklub | Randers NV | Heat 16 (11:30) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Auning svømmeklub | Heat 16 (11:30) | 5.7 KM |
|
1115 | Jens Christian Kjærgaard | (M) Senior | | Dronninglund | Heat 32 (12:40) | 3.3 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
- | Heat 32 (12:40) | 3.3 KM |
|
1166 | Jens Due Ohlsen
ninjas.dk
| (M) Senior | ninjas.dk | Hjortshøj | Heat 32 (12:40) | 3.3 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
ninjas.dk | Heat 32 (12:40) | 3.3 KM |
|
614 | Jens Fjelstrup | (M) Senior | | Roskilde | Heat 12 (11:10) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
- | Heat 12 (11:10) | 5.7 KM |
|
704 | Jens Jakob Porsmose
Andreasen & Hvidberg - Geoteknik og miljø
| (M) Senior | Andreasen & Hvidberg - Geotekni. | Aalborg | Heat 14 (11:20) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Andreasen & Hvidberg - Geotekni. | Heat 14 (11:20) | 5.7 KM |
|
652 | Jens Vestergaard
Odense kommune
| (M) Unge | Odense kommune | Odense NV | Heat 13 (11:15) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Odense kommune | Heat 13 (11:15) | 5.7 KM |
|
1521 | Jeppe Gubi Mogensen
Livredderskolen Djursland
| (M) Unge | Livredderskolen Djursland | Grenaa | Heat 40 (13:15) | 1.5 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Livredderskolen Djursland | Heat 40 (13:15) | 1.5 KM |
|
514 | Jes Christian Børlum
Aarhus Havsvømning
| (M) Unge | Aarhus Havsvømning | Lystrup | Heat 10 (11:00) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Aarhus Havsvømning | Heat 10 (11:00) | 5.7 KM |
|
674 | Jesper Dam Larsen
Fjerritslev Svømmeklub
| (M) Unge | Fjerritslev Svømmeklub | Fjerritslev | Heat 13 (11:15) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Fjerritslev Svømmeklub | Heat 13 (11:15) | 5.7 KM |
|
1554 | Jesper de Place
Ninjas
| (M) Unge | Ninjas | Horsens | Heat 41 (13:20) | 1.5 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Ninjas | Heat 41 (13:20) | 1.5 KM |
|
1572 | Jette Jensen
Livredderskolen Djursland
| (K) Senior | Livredderskolen Djursland | Grenaa | Heat 41 (13:20) | 1.5 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Livredderskolen Djursland | Heat 41 (13:20) | 1.5 KM |
|
1113 | Joachim Rasmussen
Silkeborg Motion/Tri-Klub
| (M) Senior | Silkeborg Motion/Tri-Klub | Silkeborg | Heat 32 (12:40) | 3.3 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Silkeborg Motion/Tri-Klub | Heat 32 (12:40) | 3.3 KM |
|
719 | Johan Brorson
Swim team Neptun
| (M) Unge | Swim team Neptun | Randers | Heat 14 (11:20) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Swim team Neptun | Heat 14 (11:20) | 5.7 KM |
|
850 | Johannes Højrup Primdahl
Ø-svømmerne
| (M) Unge | Ø-svømmerne | Brabrand | Heat 17 (11:35) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Ø-svømmerne | Heat 17 (11:35) | 5.7 KM |
|
711 | John Cheng
Team Triathlon Herning
| (M) Unge | Team Triathlon Herning | Herning | Heat 14 (11:20) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Team Triathlon Herning | Heat 14 (11:20) | 5.7 KM |
|
501 | John Kjærsmose | (M) Senior | | Odense NØ | Heat 10 (11:00) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
- | Heat 10 (11:00) | 5.7 KM |
|
615 | John Levring
LIF Løb & Motion
| (M) Senior | LIF Løb & Motion | Lystrup | Heat 12 (11:10) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
LIF Løb & Motion | Heat 12 (11:10) | 5.7 KM |
|
1052 | John Nielsen
Team Sputnik
| (M) Senior | Team Sputnik | Aalborg | Heat 31 (12:35) | 3.3 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Team Sputnik | Heat 31 (12:35) | 3.3 KM |
|
18 | Johnni Olesen
24 Timer I Hjallerup
| (M) Unge | 24 Timer I Hjallerup | Hjallerup | Heat 1 (10:00) | 10 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
24 Timer I Hjallerup | Heat 1 (10:00) | 10 KM |
|
1164 | Johnny Sparvath
Fredericia Triathlon Team
| (M) Senior | Fredericia Triathlon Team | Fredericia | Heat 42 (13:25) | 1.5 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Fredericia Triathlon Team | Heat 42 (13:25) | 1.5 KM |
|
50 | Jon Kafling Wichmann
Roskilde
| (M) Senior | Roskilde | Roskilde | Heat 2 (10:05) | 10 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Roskilde | Heat 2 (10:05) | 10 KM |
|
654 | Jonas Hasselbalch Larsen | (M) Unge | | Randers NV | Heat 13 (11:15) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
- | Heat 13 (11:15) | 5.7 KM |
|
556 | Jørgen Hansen | (M) Veteran | | Horsens | Heat 11 (11:05) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
- | Heat 11 (11:05) | 5.7 KM |
|