Cross Nationals 18/19 5. runde, Roskilde

Cross Nationals 18/19 5. runde, Roskilde

492 deltagere

Startnr. Deltager KategoriDistance
113Lauge GravlundM40-44DM 10 KM Mænd (senior+master)
114Leo Labusz(M) Matser 50CN 10 KM Mænd (senior+master 40+ og 50+)
114Leo LabuszM55-59DM 10 KM Mænd (senior+master)
115Casper Højsgaard(M) SENCN 10 KM Mænd (senior+master 40+ og 50+)
115Casper HøjsgaardM30-34DM 10 KM Mænd (senior+master)
116Jesper Andkjær Larsen(M) Master 40CN 10 KM Mænd (senior+master 40+ og 50+)
116Jesper Andkjær LarsenM40-44DM 10 KM Mænd (senior+master)
117Mathias Lauge LaugesenM16-17DM 6 KM Drenge 16-17 og 18-19 år
118Peter R Glans(M) SENCN 10 KM Mænd (senior+master 40+ og 50+)
118Peter R Glans(M) SENDM 10 KM Mænd (senior+master)
119Simon Holbek Køningsfeldt(M) SENCN 10 KM Mænd (senior+master 40+ og 50+)
119Simon Holbek KøningsfeldtM30-34DM 10 KM Mænd (senior+master)
120Thomas Væsel Wade(M) SENCN 10 KM Mænd (senior+master 40+ og 50+)
120Thomas Væsel WadeM30-34DM 10 KM Mænd (senior+master)
121Jens Myrup Noe(M) Master 60+CN 6 KM Mænd Master 60+
121Jens Myrup NoeM80-84DM 6 Mænd (master 60+)
122Jørgen Pilegård(M) Master 60+CN 6 KM Mænd Master 60+
122Jørgen PilegårdM60-64DM 6 Mænd (master 60+)
123Søren SmidtM16-17DM 6 KM Drenge 16-17 og 18-19 år
124Abdi Ulad(M) SENDM 10 KM Mænd (senior+master)
124Abdi Ulad(M) SENCN 10 KM Mænd (senior+master 40+ og 50+)
125Helene Bothilde Rønne -K50-54DM 10 KM Kvinder (senior+master)
125Helene Bothilde Rønne -(K) Matser 50CN 10 KM Kvinder (senior+master 40+ og 50+)
126Andreas Åhwall(M) SENCN 10 KM Mænd (senior+master 40+ og 50+)
126Andreas ÅhwallM30-34DM 10 KM Mænd (senior+master)
127Abdi Berthelsen(M) U23DM 10 KM Mænd (senior+master)
127Abdi Berthelsen(M) SENCN 10 KM Mænd (senior+master 40+ og 50+)
128Alex Henriksen(M) Master 60+CN 6 KM Mænd Master 60+
128Alex HenriksenM70-74DM 6 Mænd (master 60+)
129Flemming Johansen(M) Matser 50CN 10 KM Mænd (senior+master 40+ og 50+)
129Flemming JohansenM55-59DM 10 KM Mænd (senior+master)
130Jesper HøgsvigM50-54DM 10 KM Mænd (senior+master)
130Jesper Høgsvig(M) Matser 50CN 10 KM Mænd (senior+master 40+ og 50+)
131Kasper Pontoppidan Jensen(M) U23DM 10 KM Mænd (senior+master)
131Kasper Pontoppidan Jensen-CN 10 KM Mænd (senior+master 40+ og 50+)
132Laurens De KroonM30-34DM 10 KM Mænd (senior+master)
132Laurens De Kroon(M) SENCN 10 KM Mænd (senior+master 40+ og 50+)
133Marcus SewohlM14-15DM 4 KM Drenge 14-15 år
134Peter Højberg(M) Matser 50CN 10 KM Mænd (senior+master 40+ og 50+)
134Peter HøjbergM55-59DM 10 KM Mænd (senior+master)
135René Ciraklar(M) Matser 50CN 10 KM Mænd (senior+master 40+ og 50+)
135René CiraklarM55-59DM 10 KM Mænd (senior+master)
136Sofus Zwergius(M) U23DM 10 KM Mænd (senior+master)
136Sofus Zwergius(M) SENCN 10 KM Mænd (senior+master 40+ og 50+)
137Valdemar Laurits BaltzersenM14-15DM 4 KM Drenge 14-15 år
138William WellendorfM14-15DM 4 KM Drenge 14-15 år
139Erik Bohn Jespersen(M) Master 60+CN 6 KM Mænd Master 60+
139Erik Bohn JespersenM80-84DM 6 Mænd (master 60+)
140Micki Borgen MorellM18-19DM 6 KM Drenge 16-17 og 18-19 år
141Noah Borgen MorellM14-15DM 4 KM Drenge 14-15 år

Antal: 492